Nem engedélyezné a biztonsághoz vagy a védelemhez köthető szektorokban a stratégiai munkahelyek betöltését Franciaországban a kettős állampolgároknak a Marine Le Pen nevével fémjelzett Nemzeti Tömörülés (RN), ha a párt alakíthat kormányt a június 30-án és július 7-én esedékes kétfordulós előrehozott nemzetgyűlési választást követően.
A „rendkívül érzékeny állások” listáját rendeletben fogja meghatározni a párt – jelentette be hétfőn a TF1 kereskedelmi csatornán Sébastien Chenu, az RN képviselője. A hírt a pártelnök, Jordan Bardella miniszterelnök-jelölt is megerősítette hétfőn a Marine Le Pen frakcióvezető, korábbi és 2027-es elnökjelölt, valamint Éric Ciotti, a jobbközép Köztársaságiak vitatott vezetője jelenlétében tartott párizsi sajtótájékoztatóján.
A tilalom a rendkívül érzékeny munkakörökre vonatkozik majd, például a francia-orosz kettős állampolgárokra, hogy ne tölthessenek be stratégiai vezetői pozíciókat a védelemben
– mondta Sébastien Chenu. Elismerte, hogy ehhez törvénymódosításra és rendeletre is szükség lesz a „külföldi beavatkozások megakadályozása érdekében, önmagunk védelmére az érzékeny ágazatokban”.
A képviselő kiemelte: ellentétben Marine Le Pen 2022-es elnökválasztási programjával, a Nemzeti Tömörülés a kettős állampolgároknak minden más területen ugyanolyan jogokat biztosítana, mint minden más franciának, s már nem kívánja eltörölni a kettős állampolgárság intézményét.
Aggódnak a pénzügyi világ nagyjai a francia előrehozott választások miattA bankárok és brókerek tömegével költöztek az országba Macron piacbarát politikája nyomán, az előrehozott választások viszont rengeteg kérdést vetnek fel. A Franciaországba költözött nagytőke viszont nem igazán tud hova menekülni. |
Jordan Bardella megerősítette, hogy a biztonsághoz és a védelemhez köthető ágazatok stratégiai munkaköreiben kizárólag francia állampolgárok alkalmazhatók majd. A miniszterelnök-jelölt szerint „valójában nagyon kevés emberről van szó”.
„Készen állunk a kormányzásra” – hangsúlyozta a felmérések szerint az első fordulóban 35,5-36 százalékos támogatottságra mért párt elnöke. Mint elmondta, a Nemzeti Tömörülés „az egyetlen mozgalom, amely jelenleg és észszerűen képes megvalósítani a francia nép vágyait”.
Jordan Bardella a megélhetési gondokon való javítást tekinti a legsürgősebb feladatnak, a költségvetés módosításával és az áfa csökkentésével.
A miniszterelnök-jelölt az állami kiadások teljes átvizsgálását ígérte egy bizottság által, „amelynek feladata az államháztartás és a leköszönő kormány példátlan költségvetési túlkapásainak feltárása” lesz. Jordan Bardella a választási kampány kezdete óta többször is kijelentette, hogy fel akarja mérni, „hogyan szervezte meg Emmanuel Macron” az államháztartás „majdnem csődjét az elmúlt hét évben”.
A bevándorlás területén az RN megszüntetné annak a lehetőségét, hogy a Franciaországban született külföldi állampolgárok nagykorúvá válásukkor automatikusan igényelhessék az állampolgárságot.
A francia állampolgárság megszerzése nem igazolható egy olyan világban, ahol nyolcmilliárdan élnek, miközben hazánkban egyre több hétköznapi probléma adódik abból, hogy nem vagyunk képesek integrálni és asszimilálni
– mondta a pártelnök, aki minden külföldi állampolgárságú bűnözőt kitoloncolna az országból, s újra bevezetné „az illegális tartózkodás szabálysértését”. Az év elején elfogadott új bevándorlási törvény tartalmazta ezt a szigorítást, de az Alkotmánytanács utóbb törölte azt a jogszabályból. Jordan Bardella megerősítette, hogy népszavazás kiírását fogja javasolni a köztársasági elnöknek a bevándorlásról.
A miniszterelnök-jelölt azt is megerősítette, hogy a 2023-ban elfogadott és zavargásokba torkolló tüntetéseket kiváltó nyugdíjreformot hosszú távon visszavonná. A tavaly 64 évre megemelt nyugdíjkorhatárt illetően úgy fogalmazott, hogy „azok a franciák, akik 20 éves koruk előtt kezdtek dolgozni, már ősztől nyugdíjba mehetnének 60 évesen”. A többieknek progresszív nyugdíjazási rendszert javasol, amelyben 62 év lenne a nyugdíjkorhatár, s 42 év járulékfizetés után járna teljes összegű nyugdíj.
A legfrissebb felmérések szerint ha most tartanák a nemzetgyűlési választás első fordulóját, a Nemzeti Tömörülés a szavazatok 35,5-36 százalékát érné el, az Új Népfront nevű baloldali koalíció 27-29,5, míg az elnöki tábor 19,5-20 százalékos támogatottságra számíthatna.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.