Május közepén elévülés miatt megszüntették azt a nyomozást, amelyet a Miniszterelnöki Hivatal egykori országimázsközpontja és a Happy End Kft. közötti szerződésekkel összefüggésben indítottak az APEH feljelentése alapján.
Noha számos esetben megállapítható volt a számviteli fegyelem megsértése, az ügyben mégsem történt semmi - írja a Népszabadság.
Arra, hogy mi történt, pontosabban miért nem történt semmi, a vámőrség nyomozást megszüntető határozata nem ad érdemi választ. Arra sem, miért csak négy és fél hónappal az elévülés után született meg a szóban forgó határozat.
Az adórevizorok szinte valamennyi vizsgált szerződéssel kapcsolatban megállapították, hogy a számlák és a teljesítésigazolások nem a valóságos gazdasági eseményeket tükrözik, azokból lehetetlen megállapítani, hogy az egyes részteljesítéseket ki és mikor végezte el. Találtak olyan, 2000-ben és 2001-ben számítógép-karbantartásról és szaktanácsadásról kiállított számlákat is a Happy End Kft.-nél (több mint 13 és fél millió forint értékben), amelyek hitelessége enyhén szólva is kétséges. A cég 2000 januárja óta nem működött a telephelyén, a cég képviseletére jogosult beltag a vállalkozásról semmit nem tudott. A Happy End-szerződéseket a betéti társaság kültagja írta alá, és ő állította ki a számlákat is. Csakhogy erre nem volt joga.
Az APEH feljelentése szerint a vizsgált pénztári bizonylatok hiányosan voltak kitöltve, gyakran még az sem derült ki belőlük, hogy ki vette fel az összeget. Több esetben sztornírozták a kifizetett és felvett munkabért, de a revizorok a pénz visszafizetésének nyomát nem találták.
Mint ismert, a rendőrség a 2002-es kormányváltás után indított nyomozást az Orbán-kormány Országimázs Központja és a Happy End Kft. között létrejött szerződések miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.