Rendőrségi nyomozók szerint ugyanis a cseh katonai illetékesek olyan áruk után fizettek, amelyeket sohasem vettek át és a pénz végül is a titkos pénzalapnál kötött ki.
Ám a SABE tulajdonosa közölte, hogy a cége valójában leszállította az árukat, de nagyon valószínű, hogy a vezérkar kétszer fizetett értük, valaki másnak. A Mlada fonta Dnes pár nappal korábban arról adott hírt, hogy a cseh rendőrség vizsgálatot indított a vezérkarnál elkövetett és a titkos pénzalapot érintő kiterjedt csalás ügyében.
A lap szerint a 17,5 millió koronába kerülő pénzügyi machinációk 2003-ban kezdődtek. A vezérkar a csalásban részt vett cégeknek nem létező szolgáltatások után fizetett. Magas rangú tisztek és tábornokok állítólag kedvezményesen kiváló minőségű hegyi bicikliket és sífelszerelést, drága késeket stb. vásároltak.
Azok a tisztek többsége, akik a titkos pénzalapból rendezett partikon vettek részt, ajándékokat fogadtak el vagy a Csendes-óceán partjára utaztak ki üdülésre, azt állítja, "úgy hitték, hogy mindezért a (cseh) hadsereg hivatalos pénzalapjából fizettek."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.