Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a megbeszélést követően elmondta: "egyetértést érzékelt" abban, hogy az MSZP és az SZDSZ is az ország sikerét kívánja, s úgy látják, ehhez a kormányzás sikerén keresztül vezet az út.
A kormányfő szerint a kormányzásban lezárult egy szakasz, amely az egyensúlyteremtésről és a szerkezeti átalakítások elindításáról szólt; a most kezdődő, második szakasz célja a gazdaság felpörgetése és a szociális biztonság megőrzése. Az új szakaszban a kormánynak új kezdeményezései lesznek, ezekről tárgyal majd a liberálisokkal. Az első lépcsőben a kormányzati politikai stratégia fő irányairól, a másodikban pedig már a törvényhozási javaslatokról.
A meghatározott területekben a miniszterelnök szerint egyezség van a két párt között, ezek: az adó- és járulékrendszer megújítása, a szociális rendszer átalakítása úgy, hogy az munkára ösztönözzön, ehhez kapcsolódóan az oktatás átalakítása, s mindezek "megtámogatása" fejlesztéspolitikával. Közös kapcsolódási pont még a közélet tisztasága, s a Budapest-szerződés betartása.
Magyarországon kisebbségi kormány működik, az SZDSZ pedig felelős ellenzéki pártként kíván dolgozni - jelentette ki Fodor Gábor. Az SZDSZ elnöke szerint az ország érdeke, hogy cselekvőképes kormánya legyen, ehhez cselekvési tervet kell készíteni. Ha ezt megismerték a liberálisok, akkor döntik el, tudják-e támogatni. Ha nem, akkor következhetnek az újabb lépések, szakértői, vagy szakértő jellegű kormány szorgalmazása a parlamenti pártokkal, s ha ez sem működik, akkor az előrehozott választás.
Fodor Gábor kiemelte: a megbeszélésen azonban ezekről nem volt szó, a cselekvési tervről tárgyaltak. Az SZDSZ-es tárgyalódelegációban jelen volt Kóka János frakcióvezető is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.