A bejelentést Szergej Lavrov külügyminiszter azzal pontosította, hogy elsődlegesen védelmi célokat szolgáló haditechnikai eszközök szerepelnek az eladási listákon, hogy „ne sérüljön a térségben lévő stratégiai egyensúly”. Nyugati jelentések szerint a legfontosabb tételt légvédelmi felszerelések képeznék, de egy – Nagy Sándor után – „Iszkander” névvel illetett, 200 kilométeres hatósugarú harctéri rakéta-típus szállításáról is szó van, amely elvileg támadó hadműveletekre is alkalmas.
A szír államfő a bejelentés kapcsán az érdekek azonosságáról beszélt és – a RIA Novosztyi hírügynökség által idézett – nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy Oroszország nyilván alaposan mérlegelni fogja kormánya kéréseit, főleg annak fényében, hogy stratégiai „bekerítés fenyegeti”. Az oroszok már a szovjet időkben is Szíria legfontosabb fegyverszállítói voltak, egy alkalommal pedig leírták Damaszkusz egy nagy összegű tartozását. A Szovjetunió szétesése után Moszkva igyekezett kiegyensúlyozott kapcsolatokat fenntartani mind a térség arab államaival, mind Izraellel, ez utóbbi kormányát azonban orosz katonai körökből a minap szemrehányásokkal illették, mert fegyverekkel és kiképzőkkel látta el a grúz hadsereget.
Asszad a mostani tárgyalásain messzemenő támogatásáról biztosította Medvegyev elnököt a grúz-orosz viszály kapcsán. Mind fogalmazott, „Grúzia robbantotta ki a válságot, a Nyugat mégis Oroszországot vádolja, Moszkva elszigetelésére törekszik és dezinformációt terjeszt”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.