Az irodalomtörténész, liberális értelmiségi a Népszabadság vélemény rovatában kifejti, Fodor politikájának három következménye lehet, ezek közül a fent vázolt első kettős eutanáziát jelentene, s a szocialista kormány szenvedéseinek lerövidítése mellett az SZDSZ öngyilkossága is.
Másik forgatókönyv Radnóti szerint egy olyan kormány létrehozása, amelyet csak a szakértelem irányít, nincsenek politikai érdekei, s így politikailag felelőtlen. Ennek a megoldásnak azonban gyakorlati lehetősége nincs: a szakértői kormány is politikai megfontolások elé kerül, ha többséget akar szerezni költségvetésének.
Radnóti elképzelhetőnek tartja azt is, hogy a szakértői kormány csak duma, s valójában arról van szó, hogy az SZDSZ azzal a föltétellel járulna hozzá a koalíció helyreállításához, hogy létrejöjjön egy olyan kormány, amely politikai túlélés helyett visszatér a reformok politikájához, és minél több visszavonhatatlan szerkezeti átalakítást hozzon létre a következő választásokon való kódolható bukásáig.
E harmadik, az elsőhöz hasonlóan öngyilkos politika, de legalább benne van a nagyszerű halál esélye. Ezzel szemben sajnos Fodor Gábor szájából csak üres általánosságokat lehet hallani, és nem hallatja szavát az SZDSZ klasszikus témáiban, holott a társadalmi válság éppen azokban mutatkozik.
Az SZDSZ-nek nincs markáns álláspontja a polgármesterek rasszista lázadásával szemben, nem teszi világossá, hogy a Fidesz politikája antidemokratikus, s várható győzelme esetén ellenállásra kell fölkészülni, s distanciálja magát az újjáalakult Magyar Demokratikus Chartától, mert inkább látja benne a miniszterelnök túlélési taktikázását, mint azt a társadalmi értelmiségi igényt, amelyet az aláírók száma és minősége mutat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.