A titkos dokumentum 34 iráni szervezetet és tíz egyént sorol fel, akik a három európai ország illetékesei szerint közvetlenül részt vesznek az ország atomprogramjának bővítésében – idézi a Financial Times cikkét a Reuters.
Az európai diplomaták eltérően értékelték Nagy-Britannia, Franciaország és Németország közös fellépését. Egyesek szerint a memorandum Barack Obama jelenlegi közel-keleti politikáját próbálja erőteljesebbé tenni, ehhez szolgálnak eszközül a titkos információk. Az amerikai elnök korábban leszögezte: elődjével ellentétben hajlandó tárgyalásokat kezdeni Teheránnal, kormánya ugyanakkor az atomprogrammal kapcsolatos szankciókra is figyelmeztette Iránt.
A nyugat attól tart, hogy Irán állítólag békés célokat szolgáló atomprogramja keretében valójában nukleáris fegyvert fejleszt. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség friss jelentése szerint ha Irán jelenleg nem is rendelkezik támadásra alkalmas atomfegyverrel, kapacitásai segítségével rövid időn belül előállíthat egy robbanófejet.
Az országnak a célba juttatással sem lennének gondjai, hiszen – mint arról beszámoltunk – Irán február elején fellőtt egy műholdat. Az ehhez használt Onid hordozó interkontinentális ballisztikus rakétaként is használható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.