A vád szerint a férfi március 15-én este a Bajcsy-Zsilinszky úton egy 150-200 fős csoportban a rendőrök sorfala előtt állt, amikor kivált onnan és nagy erővel megütötte egy rendőr pajzsát. A bűnösségét részben elismerő vádlott azzal védekezett, hogy miközben ő a rendőröknek háttal állva az ismerőseivel beszélgetett, az egyik felsorakozó rendőr hátulról meglökte, a lökés hatására elvesztette egyensúlyát és emiatt "ösztönösen" hátralendítette a kezét, amivel megüthette a pajzsot. Mint mondta: nem látta, hogyan került sor a lökésre, ezért is kérdezte meg a rendőrtől: "(...) meddig tolsz még"?
Azt is elmondta, hogy ő csak fényképezett a helyszínen, volt már ehhez hasonló rendezvényen, de még sosem került összetűzésbe a rendőrökkel. A tárgyaláson tanúként kihallgatták azt a rendőrtörzsőrmestert, akinek a sérelmére a férfi elkövette a bűncselekményt. Ő részletesen elmesélte, hogyan állt fel a sorfal, amellyel intézkedő kollégáik védelmét akarták biztosítani. Elmondta: a rendőrök felvették a pozíciójukat és látta, hogy vannak a tömegben akik békésen viselkednek, mások hangoskodók. Ekkor a vádlott kilépett közülük és nagy erővel megütötte a pajzsát, amely megremegett és az ütés miatt hátra kellett lépnie. Mint mondta: kizártnak tartja, hogy minderre azért került volna sor, mert a vádlott elvesztette az egyensúlyát - írja a bama.hu az MTI alapján.
A bíróság megtekintett egy videofelvételt, az ügyész egyik bizonyítékát. A kamera a rendőrsorfal vonalában helyezkedett el, a felvételen szemben pedig a vádlott volt látható, amint a rendőr felé lép, és irányzott, nagy erejű ütést mér a pajzsára. A felvétel megtekintését követően a védő visszavonta indítványát a védelem három tanújának meghallgatására, akik a vádlott szavait erősítették volna meg. Az ügyész indítványozta, hogy a bíróság hivatalos személy elleni erőszak bűncselekménye miatt állapítson meg próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztést.
A védő szerint védence cselekménye nem jelentett komoly veszélyt a rendőrre, mint mondta: az inkább a garázdaság vétségét meríti ki. Az utolsó szó jogán a vádlott elmondta: nem akarta bántani a rendőrt, csak kicsit "felment benne a pumpa". A bíróság a férfit 250 ezer forintos pénzbüntetésre ítélte. Indoklásában elmondta: a bűncselekmény valamennyi tényállási eleme fennállt, inkább a büntetés kiszabása okozott nehézséget. Egyrészt a vádlott büntetlen előéletű és rendezett családi körülmények között él, másrészt elszaporodtak az utóbbi időben a hasonló bűncselekmények. Döntése során a bűncselekmény tárgyi súlya miatt alkalmazta a büntető törvénykönyv enyhítést megengedő szakaszát. Kitért rá, hogy a cselekedet egy mozzanatos volt, felindult állapotban történt, nem kívánta folytatni és nem okozott sérülést. Ezért szerinte a bűncselekményre minimumként előírt két hónapos szabadságvesztés is túl szigorú lenne. A vádlott az ítéletet tudomásul vette, az ügyész azonban szigorításért fellebbezett, ezért az ítélet nem jogerős.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.