A 20 párhuzamos szekcióban odaítélt fiatal kutatói díjak közül hármat is a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki és Anyagtudományi Kutatóintézetében (MTA MFA), illetve kutatócsoportjában dolgozó magyar tehetségek vehettek át az E-MRS ünnepi plenáris ülésen Abdelilah Slaoui-tól, a társaság elnökétől.
A „Fémoxid nanostruktúrák szintézise, tulajdonságai és alkalmazásai” szekcióban a nanométeres volfrámoxid szerkezetekről szóló előadásáért Szilágyi Imre Miklós, a BME Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszékén működő Anyagszerkezeti és Modellezési MTA kutatócsoport doktorandusza kapta a díjat.
A „Bio- és kémiai érzékelők és átalakítók: anyagoktól a rendszerekig” szekcióban bioérzékelő protein rétegek vizsgálata és az interferometrikus érzékelő rendszer felépítése témában tartott előadásaival Kozma Péter, a Pannon Egyetem Interdiszciplináris Doktori Iskola hallgatója, az MTA MFA fiatal kutatója nyert.
A „Szén nanocsövek és grafén - alacsonydimenziós szénszerkezetek” szekcióban a grafén rétegek kristályorientáció-függő marását tárgyaló előadásával Nemes Incze Péter, az ELTE Fizikai Doktori Iskola hallgatója, az MTA MFA munkatársa érdemelte ki az elismerést.
„Ez a siker is jól példázza, hogy érdemes építeni a hazai tudásra. Fontos lenne, hogy a pedagógusokkal és a kormányzattal összefogva sikerüljön a mai tizenévesek természettudományos érdeklődését már most felkelteni, hogy az elkövetkező évtizedekben is legyenek kiváló magyar tudósaink, akik nélkül viszont sikeres magyar gazdaság sem lehetséges.” – mutatott rá Bársony István professzor, az MTA MFA igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.