Az Ausztrália és Új-Zéland között húzódó Tasmán-tenger 2 250 kilométer széles, ezért a tudósok által most regisztrált 30 centiméteres elmozdulás elhanyagolhatónak tekinthető. Ugyanakkor a GNS Security kutatója szerint az idei év legnagyobb elmozdulása jelzi a rengés hatalmas erejét. Az AFP-nek nyilatkozó Ken Gledhill szerint az eseményt úgy is lehet értelmezni, hogy Új-Zéland kicsivel nagyobb lett.
Bár 78 éve nem mértek ilyen erős földrengést a szigeten, a jelenség csak kevés kárt okozott az épületekben, a nyugati parton kialakuló mini cunami pedig csak egy méteres hullámokat gerjesztett. Ez azzal magyarázható, hogy a két lemez határán kialakuló rengés erejének legnagyobb része Nyugatra, a tenger irányába hatott.
A valaha mért legerősebb földrengést 1855-ben regisztrálták, ekkor a később Wellington néven fővárossá váló település óriási károkat szenvedett a 8,2-es rengések során. 1931-ben pedig egy 7,8 erősségű rengés legalább 256 emberrel végzett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.