A 4,36 méter hosszú és 1,1 méter széles leplen egy férfi arcának és testének lenyomata látható. A torinói Keresztelő Szent János katedrálisban őrzött lepel évtizedek óta viták kereszttüzében áll - tudósít a Reuters.
Luigi Garlaschelli, a Paviai Egyetem szerves kémia professzora úgy gondolja, felfedezése lezárhatja a kérdést. A hétvégén egy konferencián mutatja be a dokumentációt és fotókat arról, hogyan hozta létre a lepel pontos mását. Véleménye szerint az a tény, hogy a középkorban is rendelkezésre álló eszközökkel képes volt reprodukálni a művet, azt bizonyítja, hogy az hamisítvány.
A kísérlet során egy önkéntes köré tekerték az anyagot, amelyet aztán savtartalmú festékkel dörzsöltek be, az arcot pedig maszkkal takarták el.
A szénizotópos vizsgálatok szerint a lepel 1290 és 1390 között készülhetett, de a tudósok a mai napig nem jöttek rá, milyen technológiával rögzítették a képet a lenvászonra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.