BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Házkutatás a CBSZ székhelyén - Részletek!

A vám- és pénzügyőrség nyomozói állítólag adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt tartottak házkutatást a Pintér Sándor érdekeltségi körébe tartozó Civil Biztonsági szolgálat székhelyén, de nem a volt belügyminiszter cégét, hanem egyik bérlőjénél tartottak házkutatást.

Kommandósokkal tartott házkutatást a vám- és pénzügyőrség Pintér Sándor volt belügyminiszter biztonsági cégénél, a Civil Biztonsági Szolgálatnál (CBSZ) – értesült a Hír Televízió. A hatóság adócsalás és pénzmosás elkövetésének gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen nyomoz. Lefoglalták a biztonsági szolgálat egyik bérlőjéhez köthető bérbeadási szerződést és a hozzá kapcsolódó számlákat, bankszámlakivonatokat.

Azóta kiderült: nem a volt belügyminiszter cégénél, hanem egyik bérlőjénél tartottak házkutatást. A VPOP közölte: az Eclipse nevű cég vezetőjét őrizetbe vették.

A Független Hírügynökség szerint a nyomozók számítógépeket és több ezer oldalnyi iratot foglaltak le a társaság Budapesten, a XIV. kerületi, Angol utcában található székhelyén. Az épületéből szerdán délután egy órakor jöttek ki a vámosok, akik autójukba több köteg iratot, illetve számítógépeket tettek be.

A CBSZ ügyvéde, Szabó Iván az origo megkeresésére azt közölte, hogy a házkutatás nem náluk történt, hanem a cég tulajdonában lévő irodaépület egyik bérlőjénél. Elmondása szerint a CBSZ-től csupán négy dokumentumot kértek el a vámosok, így a bérleti szerződést, az ahhoz kapcsolódó irodaátalakításra vonatkozó szerződést, illetve számlákat. Az iratokat átadták, és a lefoglalás ellen nem is emeltek panaszt, de annak módját sérelmezték. Szerintük ugyanis semmi szükség nem volt 15 fegyveres pénzügyőrre, és az épületbe igyekvő dolgozók igazoltatására. Szabónak nem volt információja arról, hogy miért tartottak házkutatást.

Az Orbán-kormány volt belügyminiszterének cége 2008-ban közel öt milliárd forintos forgalmat produkált. A cég honlapja alapján Pintér Sándor a társaság elnöke. A vezérigazgató az a Tasnádi László, aki korábban az APEH bűnügyi igazgatóságát vezette. Később azonban felmentették pozíciójából, mert engedély nélkül adott információkat a parlamenti pártok frakcióvezetőinek.

A vállalkozás  egyebek mellett objektumőrzést végez olyan cégeknek, az OTP és az MKB bank országos hálózata, a BÁV Rt. országos hálózata, a Magyar Honvédség, a Terrorháza Múzeum vagy éppen a MOL és a Főtáv vagy a MÁV is. A biztonságtechnikai referenciák között a BKV, a Fővárosi Közlekedési Felügyelet, a Magyar Rádió, a Környezetvédelmi Minisztérium, a Magyar Államkincstár, de a Magyar Posta, a Művészetek Palotája, a TV2 és a Magyar Villamos Művek is több bevásárlóközpont mellett.

A CBSZ 2004-ben a Medgyessy-kormány alatt 240 milliós hitelt kapott az MFB-től úgy, hogy a bank bevásárolta magát a cég részvényesei közé. Pintér – aki sokak szerint egy új Fidesz kabinetben újra megkaphatja a belügyi tárcát – két év alatt mintegy 300 millió forintot fizetett a bank tulajdonában lévő kisebbségi részesedés visszavásárlásáért.

A CBSZ neve legutóbb a Zrinyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektorának zsarolási ügye kapcsán került a sajtóba. A HVG szerint Pintér cége partneri viszonyban állt a rektor által állítólag a DHL-nek beajánlott kisebb biztonsági céggel. Az Index szerint a CBSZ azonban egyébként is fontos szerződő fele a honvédségnek, a HM EI Zrt.-n keresztül ugyanis évi nettó 450 millió forinttal részesül a laktanyák őrzésére kifizetett milliárdokból.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.