Nem lehetett nem észrevenni, hogy a rendőrség december óta különösen aktív lett a korrupciós ügyekben. Minden a BKV székházánál kezdődött, de azóta már volt házkutatás a MÁV-nál, a Nemzetvédelmi Egyetemen, a Capital Partners nevű álbrókercégnél és a a Budapest Gyógyfürdő Zrt-nél is. „Duplájára nőtt a befejezett korrupciós ügyek száma. Bebizonyosodik, hogy a rendőrség nem bátortalan, és mer lépni ezekben az ügyekben” – hangoztatta Bencze József. Az országos rendőrfőkapitány szerint nem az áprilisi választások várható eredménye ad magyarázatot a heves házkutatási-lázra, hanem az, hogy a rendőrség, az ügyészségek és a bíróságok ma már képesek megbirkózni ezekkel a bonyolult, az átlagemberek számára átláthatatlan ügyekkel.
Már hallani a rádióban azt a hirdetést, amelyben Mesterházy Attila, az MSZP miniszterelnök-jelöltje egyebek mellett a korrupcióellenes programjáról beszél. „Mindent elkövet a Fidesz, hogy pár ember korrupciós ügyét egy teljes közösség korrupciós ügyévé varázsolja” – magyarázta a témaválasztást Nyakó István.
Az MSZP szóvivője szerint Orbán Viktor pártja minden ellenfelére rásüti a korrupt jelzőt, de a változtatásban láthatóan nem érdekeltek.
„A magyar történelemben ilyen korrupciós botrány a Honvédelmi Minisztérium (HM) háza táján még nem volt” – fogalmazott Simicskó István. Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának Fidesz-KDNP-s elnöke ismételten lemondásra szólította fel Szekeres Imre honvédelmi minisztert, akinek öndicséret helyett inkább önkritikát javasolt. Valamint szorgalmazta: az elkövetkező hetekben már ne hozzanak személyi kinevezésekről szóló döntést, mert az új kormány különös gonddal fogja ezeket kivizsgálni.
Indoklásképpen kifejtette: HM körüli maffiagyanúról, korrupciós ügyletekről szóló hírek láttak napvilágot az elmúlt napokban, őrizetbe vettek két tábornokot, két ezredest, a Katonai Biztonsági Hivatal biztonsági igazgatóját pedig felfüggesztették munkaviszonyából. Lapinformáció szerint egy Tokaj-Hegyaljai udvarházat húzott fel a HM egyik meggyanúsított volt főosztályvezetőjének cége. Az ügy másik fő gyanúsítottja a szolgálati luxuslakását vásárolta meg a fővárosi Városliget közelében. „Betartjuk a döntési moratóriumról szóló kormányhatározatot” – közölte a tárca, amely kezdeményezte a honvédelmi bizottság összehívását, de Lázár János, a testület fideszes elnök eddig semmilyen választ nem adott.
Meghosszabbított háziőrizet
Házi őrizetben marad Antal Attila, ugyanis a bíróság 3 hónappal, május 29-ig meghosszabbította a BKV volt vezérigazgatója elleni kényszerintézkedést. A csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsított Antal Attilát január 26-án vette őrizetbe a rendőrség, miután házkutatást tartottak a közlekedési vállalat budapesti székházában és a volt vezető lakásán. A gyanú szerint szükségtelen és indokolatlan vállalkozói és megbízási szerződéseket kötött, illetve magas végkielégítéseket engedélyezett.
Házkutatási kronológia
2009. december 4.: Házkutatás a BKV székházban
2010. január 21.: Ügyészségi házkutatás a II. és VIII. kerületi rendőrkapitányságon
február 3.: Házkutatás a Főpolgármesteri Hivatal egyik irodájában, az egykori Kormányzati Koordinációs Központ helyiségében
február 4.: Rendőrségi házkutatás a MÁV Informatikánál
február 16.: Kommandós akció és házkutatás a Nemzetvédelmi Egyetemen
február 23.: Házkutatás a fővárosi Capital Partners nevű álbrókercégnél
február 25.: Házkutatások a Budapest Gyógyfürdő Zrt-nél a Rác fürdő felújítása ügyében
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.