Az elmúlt évhez viszonyítva idén jóval több felvételiző adta be a jelentkezését valamelyik főiskolára vagy egyetemre (tavaly 127, idén 140 ezren) – derül ki a NSZFI közleményéből. Ugyanakkor megfigyelhető az arányok egyfajta eltolódása: új és rendkívül pozitív jelenség, hogy idén megnövekedett a felsőfokú szakképzésbe jelentkezők száma.
A több mint 12000 felsőfokú szakképzésbe jelentkező is jelzi, hogy az éleződő versenyben a szakiskolák érdeke, hogy megfeleljenek a növekvő igényeknek. A tanulók számára olyan vonzó lehetőségeket, európai színvonalú képzést kell nyújtaniuk, mellyel a megszerzett képesítésük piacképessé válik.
Ennek alapvető feltételei a jó tananyagok; a megfelelő képzettségű, nyelveket is beszélő szakmai tanárok, oktatók, szakoktatók; a pályakövetés rendszerének kialakítása; a vizsgarendszer fejlesztése és az európai uniós elvárásokkal összehangolt minőségbiztosítás; valamint a munkahelyi gyakorlati képzés ösztönzése. E célok megvalósításához az Európai Unió is segítséget nyújt, így már a magyarországi szak- és felnőttképzésben is folyamatos a fejlesztés.
A TÁMOP 2.2.1 kiemelt projekt nyolc szakmai alprojekt keretében fejleszti a szak- és felnőttképzés egyes elemeit (pályakövetés, minőségbiztosítás, szakmai vizsgarendszer fejlesztése), másrészt a képzés tartalmát (mérés-értékelés, tananyagfejlesztés); továbbá jelentős humánerőforrás-fejlesztési komponenst is tartalmaz: a szakmai tanárok, oktatók, szakoktatók szakmai ismereteinek fejlesztése és idegen nyelvi kompetenciáinak fejlesztése, valamint a munkahelyi gyakorlati képzés ösztönzése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.