A bíróság a közel három éve húzódó ügyben hozott – kötelező érvényű – ítéletének indoklásában kiemelte, hogy a Magyar Köztársaság egyetlen intézkedésével sem sértette meg az ún. Energia Charta Egyezmény rendelkezéseit a 2006 és 2007 folyamán bevezetett hatósági árszabályozással - olvasható a nemzeti fejlesztési minisztérium közleményében. A bíróság ítéletében az AES Summit Generation Ltd. minden igényét – köztük a felperes több mint 30 millió USA dollár értékű kárigényét is – alaptalannak találta és elutasította.
Az AES Tisza Erőmű Kft. és tulajdonosa az AES Summit Generation Ltd. még 2007-ben indítottak pert a Magyar Állam ellen egy washingtoni székhelyű nemzetközi választott bíróság előtt, mely a Világbank mellett működik. A felperesek álláspontja szerint a Magyar Köztársaság a 2006-os erőművi hatósági árszabályozás bevezetésével megsértette az Energia Charta Egyezmény rendelkezéseit, azaz olyan hatósági árakat írt elő, melyek jóval alacsonyabbak azoknál, mint amiben az AES Tisza az MVM Zrt.-vel 2001-ben megállapodott, s ezáltal a beruházásaik is sérelmet szenvedtek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.