Az AP kiemeli, hogy a hónapban jóváhagyott médiatörvény lehetővé teszi egy hatóságnak, hogy újságokat és rádióállomásokat vigyen a bíróság elé, és megbírságolja azokat, akár egymillió dollárra az általa nem kiegyensúlyozottnak tartott jelentésekért. Azokat pedig, akik a magánynyugdíj-pénztárakból nem lépnek át az állami irányítású programba, most már pénzbírsággal sújthatja a kormánya - írja a továbbiakban az amerikai hírügynökség, hozzátéve az Alkotmánybíróság jogkörének megkurtítását és a jegybank függetlenségének csökkentését.
Az eddig közölt európai bírálatok ismertetése után az Associated Press rámutat: Orbán dacol a kritikákkal, azt közölte ugyanis a múlt héten az MTV-ben, hogy a külföldi bírálatok ellenére "még csak nem is fontolgatják a médiatörvény megváltoztatását." Az AP szerint ez nem meglepő, hiszen tizenegy évvel ezelőtt, első miniszterelnöksége idején Orbán Viktor úgy fogalmazott: "Nem Magyarországnak kell alkalmazkodnia az Európai Unióhoz, hanem az EU-nak kell alkalmazkodnia Magyarországhoz".
Az AP szerint az uniós döntéshozók mind a kormány tetteivel, mind megnyilatkozásaival elégedetlenek, különös tekintettel arra, hogy Magyarország a volt szocialista blokk legliberálisabb tagja volt, amely elősegítette a vasfüggöny leomlását és az elsők között csatlakozott a NATO-hoz. De ezeket a teljesítményeket elhomályosítja az aggodalom amiatt, vajon alkalmas-e Magyarország arra, hogy az EU elnökeként szolgáljon, egy olyan pozícióban, amely a demokrácia és a szabadpiaci gazdasági elvek világítótornya - teszi fel a kérdést az AP.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.