A Nemzetközi Egészségügyi Szervezet (WHO) szerint légköbméterenként 10 mikrogrammnyi részecske még nem káros az egészségre. Csakhogy a vizsgált városok közül mindössze egy, Stockholm levegője maradt elég tiszta a WHO elvárásai London 13,1, Párizs 16,4, Brüsszel 19,0, Bécs 21,6 mikrogrammos eredményt ért el. A nem túl előkelő lista élén Athén (29,4), Budapest (33,7) és Bukarest (38,2) áll - írta a Le Monde.
A szennyezettség értéke különösen azért veszélyes, mert a kutatás eredményei szerint a káros molekulák jelentősen csökkenthetik a várható élettartamot: Bukarestben 12-22 hónappal rövidebb ideig élhetnek az emberek, mint a 21,4-es értékkel rendelkező Rómában.
A szennyező anyagok levegőbe kerülésének legfőbb okozója a közlekedés: a gyermekkori asztma kialakulásáért 15 százalékban a járművek által kibocsátott gázok a felelősek. Franciaországban a harmincas éveikben járó Lille-i és Marseille-i lakosok 4-8 hónappal hosszabb életre számíthatnak, mint a benzingőzben fuldokló párizsiak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.