BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Feszült a helyzet Jemenben - Miért bombázták Kadhafi palotáját?

Jemenben is összecsapnak a vezetéshez hű erők a tüntetőkkel, miután hétfőn több magas rangú katonai tisztségviselő állt át a felkelőkhöz.

Még hétfőn összecsaptak Jemenben Szaleh elnök erőivel a megerősödött ellenzékiek. A felkelők oldalára állt több magas rangú katonai tisztségviselő.

Mukallában, az orszég déli részén a tüntetők összecsaptak a kormányerőkkel. A városban tankok járnak, ahogyan a fővárosban, Sanaaban is. Mindez azután következett be, hogy vasárnap a jemeni elnök leváltotta a kormányt, és a korábbi tüntetéseknek több halálos áldozata is volt. Kedd reggel elkezdtek gyülekezni a tüntetők, közben Száleh elnök a védelmi erőkkel tárgyal.

Líbiában folytatódott a bombázás: a törökök és a kínaiak aggodalmukat fejezték ki a katonai beavatkozás kapcsán. A NATO azért nem tudott egységesen fellépni Líbiában, mert Törökország nem támogatta a beavatkozást.

Kína „humanitárius katasztrófára” figyelmeztet Líbiában, és „mélységes aggodalmát” fejezte ki a polgári áldozatok miatt, és újra kéri a nyugati hatalmakat, hogy vessenek véget a harcoknak Líbiában.

A nyugati országok vezetői éppen azért avatkoztak be, mert szintén humanitárius katasztrófától tartottak: a katonai csapások előtt Kadhafi a felkelőket, saját népét támadta folyamatosan. A hírek szerint a líbiai légvédelem több mint fele elpusztult a szombat óta tartó támadásokban.

Nich Harvey, Nagy Britannia fegyveres erőinek minisztere a BBC-nek azt mondta, hogy csak célzottan katonai létesítmények ellen indítottak támadásokat Líbiában. Érvelése szerint Kafhafi palotája veszélyt jelentett a líbiai lakosságra, mert katonai célokra használták, ezért lett célpont.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.