Dux László helyettes államtitkár az InfoRádiónak elmondta: jelentős intézmény-összevonásra most nem kell számítani; példaként említette, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem megmarad önálló intézményként.
A koncepcióból nem derül ki, mennyi pénzt vonnak ki a felsőoktatásból. A Széll Kálmán-terv szerint 88 milliárdot kell 2014-ig, az oktatási államtitkár korábban ezt sokallta.
Szólt arról is, hogy szerződést kötnek az államilag finanszírozott képzésre jelentkezőkkel, és a képzés költségét akkor kell visszafizetni, ha valaki például, a végzés után 20 évből 10 évet külföldön dolgozik.
Beszélt arról is, hogy lehetnek olyan szakok, ahol csak költségtérítéses képzés lesz. Dux László azt is közölte, hogy a diplomásadóról és az alap létrehozásáról nem határoztak.
Dux László a várható menetrendről az MTI-vel közölte: a törvény szövegezése zajlik, a szükséges egyeztetések után ismét a kormány elé kerül a javaslat, és ezután nyújtják be az Országgyűlésnek.
Hozzátette: az a távlati cél, hogy a többkarú, nemzetközi színvonalú és méretű egyetemek tudományegyetemként működjenek, ahol pedig a helyi, regionális igényeket kielégítő képzés folyik, ott inkább főiskolai, illetve az átmeneti időszakban egyetemi besorolásban működnének az intézmények.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.