A műholdakat egy orosz rakéta juttatta 23 ezer kilométeres magasságba Francia Guyanából. A 2013-ig tartó gazdasági ciklus anyagi keretein belül 4,5 milliárd eurót különítettek el a programra, 2020-ig azonban további hétmilliárdra lesz szükség a rendszer teljes kiépítéséhez és működtetéséhez.
A műholdas technológiát a navigációban, a banki tranzakciók időbélyegzésében és a telekommunikációs csatornák megerősítésére használják majd. Szemben a GPS-technológiával, melyet az amerikai hadsereg fejlesztett, a Galileo elsősorban polgári használatra épül majd ki, így csökken a kontinens GPS-függősége. A Galileo a tervek szerint rendelkezik majd egy kifejezetten kereskedelmi használatra szánt, előfizetéses rendszerű szolgáltatással is, mely nagy pontossággal, garantáltan ad majd jeleket, így olyan területek is lehet majd használni, mint a térképészet, bányászat és különböző felmérések. A GPS nem kínál hasonló megoldást, ráadásul politikai, hadászati okokból bármikor megszűnhet a műholdakról érkező jel.
Az unió szakembereinek számításai szerint az új rendszer mintegy 90 milliárd euró hasznot termel majd szociális és gazdasági bevételek formájában. A műholdak felbocsátása fokozatosan történik majd, 2019-ig összesen 30 szatelit áll majd csatasorba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.