A német lap a Pew Research Center amerikai közvéleménykutató intézet felmérését ismerteti, amelyet nyolc európai államban - Görögországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában, Németországban, Spanyolországban, Olaszországban, Lengyelországban és Csehországban - végzett. Eszerint a "leglustább európaiak" a görögök, az olaszok és a spanyolok (Portugália nem volt része a tanulmánynak), míg a németek a legszorgalmasabbak. Érdekesség, hogy eközben a görögök azt hiszik magukról, hogy ők dolgoznak a legkeményebben.
Az amerikai tanulmány szerint egyre több ember tekint kritikusan az Európai Unióra. Görögországban a megkérdezettek 70 százaléka véli úgy, hogy a szorosabb uniós integráció gyengítette a gazdaságukat. Franciaországban ez az arány 63 százalék, Nagy-Britanniában és Olaszországban 61-61 százalék, Csehországban és Spanyolországban pedig 59, illetve 50 százalék.
Az elégedettség tekintetében is a németek vezetnek: a válaszadók 73 százaléka adott pozitív választ a gazdaság helyzetével kapcsolatos kérdésre, míg ez az arány Görögországban csak 2 százalék. A spanyolok és olaszok sem sokkal boldogabbak; 6-6 százalék elégedett a helyzettel. Az európaiak általános véleménye szerint a rossz gazdasági helyzet nem az EU, hanem a nemzeti kormányok és a bankok miatt alakult ki. Közülük is a "fő bűnösöknek" a bankokat tartják, ebben a tekintetben a spanyolok vezetnek 78 százalékkal, de a németek és franciák 74 százaléka is a pénzintézeteket tartja elsősorban felelősnek. A saját kormányukat legnagyobb mértékben a csehek (91 százalék), lengyelek (90 százalék) és a görögök (87 százalék) tartják az elsődleges felelősnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.