BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tovább gyűrűzik az olimpiai jegybotrány

Vizsgálat indult hétfőn a londoni olimpia jegybotrányával kapcsolatban. Míg a sportolók gyakran legközelebbi családtagjaiknak sem tudtak jegyet szerezni, addig a lelátók meglehetősen foghíjasak. Teljes a káosz, mindenki a másikra mutogat.

Vizsgálatot indított hétfőn a londoni olimpia szervezőbizottsága (LOCOG) az egyre komolyabb indulatokat kiváltó jegybotrány miatt. A játékokat beárnyékolta az elmúlt napokban az, hogy bár az olimpia kezdete előtt is meglehetősen nehéz volt jegyet szerezni a lelátókra, a szombat óta megtartott versenyeken enyhén szólva sem volt teltház.

Még a rendkívül népszerű események, így az úszódöntők alkalmával sem telt meg a nézőtér, amely miatt maguk a sportolók is tiltakoztak, mondván: több esetben családtagjaiknak sem tudtak jegyet szerezni. A helyzet súlyosságát jól jelzi, hogy a rendszerint visszafogottan fogalmazó konzervatív napilap, a The Daily Telegraph hétfőn közölte: saját becslései alapján csak az előző napi olimpiai rendezvényeken legalább 12 ezer ülőhely maradt üresen.

Az egyre kínosabbá váló londoni jegybotrányra számos magyarázat van, felelős azonban egyelőre nincs, és mindenki a másikra mutogat. A szervezők szerint az olimpiai rendezvényekre kínált 8,8 millió belépőjegy mindegyike elkelt, nincs szó tehát arról, hogy akár a borsos árak, akár értékesítési nehézségek miatt „bennragadtak” volna jegyek. A hétfői The Times értesülése szerint a LOCOG illetékesei azt gyanítják, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és a nemzeti sportszövetségek akkreditált vezető illetékeseinek távolmaradása miatt üresek a férőhelyek a lelátókon. Az így megvádolt NOB ugyanakkor a sajtóra mutogat, a szervezet szerint ugyanis nagyon sok akkreditált újságíró nem foglalja el kijelölt helyét a versenyeken – teszi hozzá a Times.

A magyarázatok sora ezzel korántsem ér véget. A legnagyobb példányszámú brit bulvárlap, a The Sun hétfőn idézett forrásai szerint a jelenség mögött az új brit korrupcióellenes törvények állhatnak, amelyek miatt a játékok szponzorai egyszerűen félnek kiosztani saját klienseik körében a számukra kiutalt szponzori belépőket, tartva attól, hogy ez a brit jogszabályok alapján szabadságvesztéssel sújtható megvesztegetési kísérletnek bizonyulna. "Egyes vállalatvezetők jogi tanácsadás igénybevétele után úgy döntöttek, hogy nem kockáztatnak tíz év börtönt" – idézte egyik bennfentes forrását a hétfői The Sun.

Gyengíti az elméletet, hogy a szponzorok közül többen máris cáfolták azt. A British Airways szóvivője közölte: a légitársaság azokat a belépőjegyeket, amelyeket nem osztott szét saját ügyfelei között, még a játékok kezdete előtt maradéktalanul visszajuttatta a szervezőknek. A McDonald''s közleménye szerint pedig a cég "bizonyos abban", hogy azon alkalmazottai és ügyfelei, akik szponzori belépőkhöz jutottak, fel is használják jegyüket.

Így oldanák meg a helyzetet
A LOCOG illetékesei azzal húznák ki a botrány méregfogát, hogy diákoknak, tanároknak, és katonáknak biztosítanának ülőhelyeket a versenyeken üres maradt székeken. Jackie Brock-Doyle, a szervezőbizottság szóvivője azonban egy hétfői sajtóértekezleten kijelentette: technikai problémák miatt nehéz az üresen maradt székek egy részének feltöltése. Mindenesetre hozzátette: a szervezőbizottság mindent megtesz annak érdekében, hogy megoldja az ügyet.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.