„Ezek a versenyek hatással vannak a teljes budapesti sportéletre, amelynek finanszírozását jelentősen megemelte a városvezetés, az idén ugyanis közel 360 millió forintos támogatásban részesül a főváros sportja" – hangoztatta Szentes Tamás. A főpolgármester-helyettes szerint minden feltétel adott ahhoz, hogy a fővárosban világszínvonalú sportrendezvényekre kerüljön sor, s ehhez Budapest 30 millió forinttal járul hozzá.
A kormány közel egymilliárd forintot fordít a budapesti világversenyek megrendezésére, s ez is jól mutatja, hogy az államirányítás stratégiai ágazatként kezeli a sportot – hangsúlyozta Szekeres Pál, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportért felelős helyettes államtitkára.
A fővárosban április 14. és 20. között divízió I-es jégkorong-világbajnokságra, augusztus 5-től 12-ig vívó-vb-re, augusztus 10. és 23. között férfi kézilabda ifjúsági vb-re, szeptember 16-től 22-ig pedig birkózó-vb-re kerül sor. Április végén (25-28.) Budapesten rendezik a cselgáncs Európa-bajnokságot, május 9. és 12. között pedig a férfi karate Eb-t. Május elején a 10-18 éves cselgáncsozók nyílt nemzetközi Budapest Kupáját, június 15-én pedig az atlétikai Budapest Open nemzetközi versenyt bonyolítják le a fővárosban.
Idén Magyarországon rendezik a felsoroltakon kívül a négyesfogathajtók Európa-bajnokságát, a sárkányhajósok, a veterán atléták és a víz alatti hokisok világbajnokságát is. 2015-ig további három kontinensviadalt (köztük 2014-ben egy vízilabda EB) és egy vb hazai rendezését tervezik. Előzetesen 110 ezer sportoló érkezésével, illetve csak a szobafoglalások nyomán legalább 400 millió forintos áfabevétellel kalkulálnak.
A Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkárság lapunkkal korábban közölte, hogy a birkózó szövetség (MBSZ) 2012-ben összességében 273,7 millió forint állami támogatásban részesült. Ebből az MBSZ 26,7 millió, a 2013. évi Felnőtt Kötöttfogású, Szabadfogású és Női Birkózó Világbajnokság 2012. évben esedékes jogdíjának támogatásaként kapott meg. A szeptember 16-22. között a Papp László Budapest Sportarénában rendezésre kerülő verseny tervezett költségvetése az MBSZ jelzése szerint mintegy 600 millió forint.
A Sport Nagyköveti Program (SNP) alapján 11 nemzetközi sportversenyt rendeztek Magyarországon 2012-ben. Ezeken több mint 19 ezer sportoló, és negyedmillió néző vett részt. Az elmúlt bő két évben Magyarország 15 jelentős sporteseménynek adott otthont. Az SNP 2012-ben 11 Világkupa, négy felnőtt és egy junior Eb mellett támogatta a Gyulai István Memorial Atlétikai Nagydíjat és a jégkorongozók olimpiai selejtezőtornájának megrendezését is. Állami támogatással valósult meg az ifjúsági öttusa vb és a junior öttusa Eb is.
Az ez évi büdzsében 4,8 milliárd forintot áll a Nemzeti Sportközpontok (NSK) rendelkezésére a nemrég védetté vált és egyéb sportlétesítmények fejlesztésére.
A fővárosban a Budapesti Olimpiai Központ továbbfejlesztésének keretében a tervek szerint 2020-ig a jelenlegi Puskás Ferenc Stadion körüli területen több mint tíz új létesítmény és a hozzájuk kapcsolódó parkolóház épül fel. Ezek közé tartozik például az új, 65 ezer férőhelyes, multifunkcionális nemzeti labdarúgó-stadion, amelyet a tervek szerint 2016-ban adnának át. A beruházási költségét korábban egyesek 77 és 100 milliárd forint közötti összegekre becsülték.
A Puskás Ferenc Stadion a helyén marad és felújítják, nemzetközi versenyek lebonyolítására is alkalmas atlétikai stadionná alakítják át.
Istvánmezőn 2015 és 2020 között még egy úszó- és vízilabda komplexumot, egy 2500 férőhelyes multifunkcionális sportcsarnokot, egy edzőcsarnokot a labdajátékok számára, valamint egy tornacsarnokot alakítanának ki, de felújítják a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokot és a Millenáris Velodromot is. Korábban ezeknek a létesítményeknek a rehabilitációját 65,8 milliárd forintra becsülték.
A fővárosi beruházások között szerepel például a budapesti Tüskecsarnok építésének folytatása is, mely 1996-ban állt le. a Tüskecsarnok mellé egy 50 méteres uszodát is építenek 2,2 milliárd forintból, amely várhatóan 2014 harmadik negyedévében nyithatja meg kapuit.
Jövőre felkészítik a budapesti uszodákat a 2014-es vízilabda Eb megrendezésére. Megújul a Hajós-Széchy és a Császár-Komjádi Sportuszoda is. A rekonstrukciót 2013. november 30-ig kell befejezni. A költségeket mintegy nyolcszázmillió forintra kalkulálták korábban. A Magyar Vízilabda Szövetség egymillió euró állami támogatást kap.
A tervek egy része már elkészült, az engedélyezési és közbeszerzési eljárások után kezdődhet a munka. A Hajós-Széchy Sportuszodában többek között felújítják a medencéket, az öltözőket, a lelátót, a vízgépészeti berendezéseket. Kialakítanak egy új medencét, ami edzésekre is alkalmas lesz. Új sporteszközök kerülnek az uszodába. A Császár-Komjádiban korszerűsítik a fűtési és gépészeti rendszert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.