Az uniós csapatok az ENSZ Biztonsági Tanácsa felhatalmazásának keretein belül látják el tevékenységüket, feladatuk pedig az, hogy hozzájáruljanak a biztonságos környezet helyreállításához Banguiban. A kommüniké nem említi konkrétan, hogy jelenleg hány uniós katona teljesít szolgálatot a misszióban, csak arról tesz említést, hogy az Észtország által küldött kontingens szerdán érkezett meg az afrikai országba, és a misszió létszáma júniusra válik teljessé, éri el a tervezett mintegy 1000 fős létszámot. Korábbi közlések szerint az számít majd a hat hónapos megbízatás kezdetének.
Az EUFOR RCA létrehozásáról az év elején hoztak döntést az uniós külügyminiszterek, akik féléves mandátumot adtak a katonai missziónak, amely hivatalosan április 1-jén kezdte meg a munkát.
A világ egyik legszegényebb országában tavaly azt követően szabadult el a pokol, hogy muszlim lázadók megdöntötték a keresztény Francois Bozizé államfő hatalmát, ami után az egykori francia gyarmaton véres összetűzések törtek ki a muzulmán szervezet zsarnokoskodó fegyveresei és az ellenük fellázadt keresztények között.
A vérontás megállítása végett Franciaország és az Afrikai Unió - az ENSZ Biztonsági Tanácsának jóváhagyásával - tavaly decemberben katonai erővel lépett közbe. Párizs eddig 1600 fegyverest küldött a mintegy 5400 afrikai békefenntartó mellé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.