Pataky véleménye szerint a Munka törvénykönyvében (Mt.) vissza kell állítani a dolgozói érdekképviseleti és érdekérvényesítési jogosítványokat, meg kell szüntetni a szervezkedés szabadságát korlátozó rendelkezéseket, illetve a köztulajdonú vállalatoknál a kollektív szerződés kötés szövetség szerint diszkriminatív szabályozását. Az elnök arra is kitért, hogy korrigálni kell a pótlékrendszert, a szabadság kiadását pedig a nemzetközi jogi normáknak megfelelően kell szabályozni.
Pataky Péter azt is elmondta: konkrét jogalkotási javaslatokkal is készülnek tárgyalásra. A szövetség és a kormányzat viszonya azonban nem minősíthető egyértelműen sikeresnek. Ezek kapcsolatban kijelentette: az előző kormányzati ciklusban nem voltak elégedettek a párbeszéddel, sok kérdésben jobb megoldásokat lehetett volna találni egyeztetéssel, de úgy vélik, hogy „a korábbi hibás döntések még mindig korrigálhatók”.
Székely Tamás alelnök arról beszélt, hogy június elején Brüsszel is megtette országspecifikus ajánlásait, és a szakszervezet által felvetett kezdeményezések sok ponton illeszkednek ezekhez. A szövetség a hosszabb távon megvitatandó ügyek között említette – egyebek mellett – a növekedéshez és a foglalkoztatottság bővüléséhez szükséges feltételek javítását, a bérek és jövedelmek felzárkóztatását, a nehéz gazdasági helyzetben lévők támogatását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.