Jang, aki a kínai külügyek legmagasabb szintű irányítója, derűlátó hangnemben nyilatkozott, s nem szólt sem a két ország viszonyát jellemző bizalmatlanságról, sem az elő-előforduló súrlódásokról. Helyette a kapcsolatoknak az "elnökök közti konszenzuson alapuló" továbbfejlesztését és az APEC (Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés) novemberi pekingi ülésére időzített kínai-amerikai csúcstalálkozó megfelelő előkészítését emlegette.
Susan Rice, aki jelenlegi hivatali minőségében először jár a kínai fővárosban, azt hangoztatta, hogy a két ország kapcsolata nagyon fontos Washington számára, annak Barack Obama elnök kiemelt jelentőséget tulajdonít. Mint mondta, a magas szintű párbeszéd mindkét országnak és a nemzetközi közösségnek érdeke. Az amerikai főtanácsadó fontos mérföldkőnek nevezte Obama közelgő látogatását a kínai kormány vendégházában tartott tájékoztatóján.
Jang és Rice - a találkozóról - kiszivárgott értesülések szerint egy sor kétoldalú és nemzetközi kérdésről folytatott eszmecserét, így az amerikai szövetségesekkel fennálló tengeri területi vitákról, a kiberbiztonság kérdéseiről és a Peking által nehezményezett amerikai vízi- és légi felderítő tevékenységről. Napirenden volt a Koreai-félsziget helyzete és a Közel-Kelet aktuális kérdései is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.