Az idei évi költségvetésben és a jövő évi büdzsében is 3-3 milliárd forintot szántak a programra, ugyanekkora keretekkel egyébként tornaterem építési programot is terveztek. Szabó Tünde, a Magyar Úszó Szövetség főtitkára lapunknak korábban azt nyilatkozta, hogy azokban a járásokban épülhetnek új medencék ahol eddig még nem voltak. A kormányzat tervei szerint két év alatt legalább 32 tanuszoda jöhet létre, a korábbi tervek még 48-at is említettek. A program célja, hogy a hátrányos helyzetű területeken is az általános iskola végéig megtanulhassanak úszni a gyerekek. Ilyen uszoda lesz például Derecskén is mintegy 160 millió forintból.
A vízforgatós medencék feszített víztükrűek lesznek, általában 25-30 méter hosszúak lehetnek. Mivel az érintett térségekben még sokan nem tudnak úszni, ezért a medencék állítható mélységűek lesznek, de kisebb regionális szintű versenyekre is alkalmasak lesznek.
A 16 kiemelt sportág közül az úszás kapja a legtöbb sportágfejlesztésre, 2020-ig összesen 14,1 milliárd forintot. Igen jelentős fejlesztéseket terveztek a 2021-es vizes vb rendezésével kapcsolatban, erre összesen 20 milliárd forintot terveznek. Többek között a Dagálynál fog megépülni egy új uszodakomplexum (mintegy 8 milliárd forintból), de felújítják a Császár-Komjádi, a Hajós-Széchy és a Kőér utcai uszodákat is.
A Tüskecsarnok mellett épül egy új uszoda 2,2 milliárdért, valamint a Budapesti Olimpiai Központban is. Győrben már épül az új uszoda mintegy 3,2 milliárd forintból, mely a 2017-es győri Európai Olimpiai Ifjúsági Fesztivál (EYOF) egyik helyszíne lesz. Tavaly novemberben Szolnokon adták át a Vízilabda Arénát, mely mintegy 800 millió forintból valósult meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.