A római katolikus egyházfő az EP plenáris ülésén beszédet mond a képviselők előtt, majd találkozik az európai uniós intézmények vezetőivel - Martin Schulzcal, az Európai Parlament, Herman Van Rompuyjel, az uniós tagországok csúcsvezetőit tömörítő Európai Tanács és Jean-Claude Junckerrel, a javaslattevő-végrehajtó funkciót ellátó Európai Bizottság elnökével, valamint Matteo Renzivel, az EU soros elnökségét adó Olaszország miniszterelnökével.
Egyházfőként legutóbb II. János Pál pápa járt az Európai Parlamentben, aki 1988. október 11-én mondott beszédet a képviselők előtt Strasbourgban.
Előzetes nyilatkozatában Schulz úgy fogalmazott, nagy érdeklődéssel várja, hogy Ferenc pápa kifejtse gondolatait a gazdasági válsággal, a nyomor elleni küzdelemmel, a bevándorlási politikával, valamint egyéb olyan kérdésekkel kapcsolatban, amelyek szükségesek az erősebb és dinamikusabb Európai Unió megteremtéséhez.
Az Európai Parlamentben tett látogatása után Ferenc pápa a szintén strasbourgi székhelyű összeurópai szervezethez, az Európa Tanácshoz (ET) látogat el, és találkozik annak vezetőivel - Thorbjorn Jagland főtitkárral, Anne Brasseur parlamenti közgyűlési elnökkel, Jean-Claude Frécon kongresszusi elnökkel, Dean Spielmann-nal, az Emberi Jogok Európai Bírósága elnökével, Nils Muiznieks emberi jogi biztossal, Jean-Marie Heydt NGO-konferenciaelnökkel, valamint Charles Michellel, az ET soros elnökségét ellátó Belgium miniszterelnökével.
A Szentszék 1970-ben szerzett megfigyelői jogállást az Európa Tanácsban, ám a vatikáni állam már 1962 óta tevékenyen együttműködik az 1949-ben létrehozott, jogállamiságra, demokráciára és emberi jogokra ügyelő szervezettel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.