Az uniós szabályok szerint nem lehet bejegyezni védjegyként olyan formát, amely kizárólag a termék jellegéből vagy műszaki céljából, rendeltetéséből fakad. A Lego-emberke uniós védjegyoltalom alá helyezését 2000-ben kérte a játékgyártó, de a hasonló megoldást alkalmazó Best Lock ezt megtámadta, mondván: a Lego-emberke alakja a termék jellegéből, rendeltetéséből fakad.
Ezzel az uniós szabadalmi hivatal sem értett egyet, de a Best Lock a luxembourgi uniós bíróság elé vitte az ügyet, ahol viszont szintén nem adtak neki igazat. A bírák elutasították azt az állítást, hogy a Lego-emberke formája a jellegéből fakadna, megjegyzik, hogy a panaszos semmilyen érvet nem hozott fel ennek alátámasztására.
A bírák állást foglaltak abban is, hogy a figura alakja műszaki rendeltetéséből, a többi elemmel való összekapcsolhatóságból ered-e, és arra jutottak, hogy ez egyszerűen nem igaz.
"Láthatóan semmilyen műszaki hatás nem kapcsolódik a figurák jellemző elemeinek, a fejnek, a törzsnek, a karnak és a lábnak a formájához, és abból nem is következik, mivel ezen elemek semmi esetre sem teszik lehetővé az egymásba illeszthető építőelemekkel való összeépítést" - zárták le a vitát az uniós igazságszolgáltatás bírái, hozzátéve, hogy a forma célja, hogy a figurának emberi vonásokat kölcsönözzön, ami semmi esetre sem tekinthető "műszaki hatásnak".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.