Ludwig Spaenle szerint a könyv elsősorban a történelmet és társadalomtudományt oktató pedagógusokat segítheti forrásként az oktatásban. Fontos, hogy a könyvet és kijelentéseit a megfelelő történelmi környezetbe ágyazva, történelemkritikai elemzésnek alávetve mutassák be – hangsúlyozta Spaenle.
A Mein Kampf először 1925-ben jelent meg, nyolc évvel Hitler hatalomra jutása előtt. A náci Németország bukása után a szövetségesek a könyv szerzői jogait Bajorországnak adták át.
A német hatóságok eddig nem engedélyezték a könyv újranyomását. A német törvények értelmében azonban 70 év után lejárnak a szerzői jogok, így januártól a kiadók szabadon felhasználhatják az eredeti szöveget, amely önállóan, kommentárok nélkül viszont továbbra sem jelenhet meg.
Decemberben bejelentették, hogy korlátozni fogják a kiadás lehetőségét, mert attól tartanak, hogy a könyv újranyomása feltüzelheti a neonáci ideológiát. A müncheni Kortárs Történelmi Intézet (IfZ) négyezer példányban adja ki a 3500 jegyzettel ellátott, 1950 oldalas kötetet. Az intézet igazgatója, Andreas Wirsching korábban elmondta: a szakértők kommentárjaival kibővített kiadás „eloszlatja a könyvet övező mítoszt”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.