A héten ez volt a második spontán rendőri megmozdulás. Keddre virradóra a párizsi Champs-Élysées sugárúton több száz rendőr gyűlt össze, hogy szolidaritását fejezze ki azokkal a kollegáikkal, akik ellen 11 nappal korábban Molotov-koktélos támadást hajtottak végre Párizs egyik elővárosában.
A nem engedélyezett megmozdulást a rendőri vezetők és a kormány is elítélte. Szerdára virradó éjjel azonban az Unité SGP Police rendőri szakszervezet is csatlakozott a tüntetőkhöz, és október 26-ára nagyszabású tiltakozó felvonulást hirdetett Párizsban. Bernard Cazeneuve belügyminiszter jelezte, hogy szerda délután fogadja a megmozdulást szervezők képviselőit.
A tiltakozók azt kifogásolják, hogy Manuel Valls miniszterelnök a belügyminiszter többszöri ígéretei ellenére egyelőre nem erősítette meg sem a járőrözők létszámát, sem a rendőrök felszereltségét
Kedd este négyszáz rendőr gyűlt össze a Párizstól délre található Evry városában, ahol Jean-Marc Falcone országos rendőrkapitány Essone megye rendőri vezetőivel tárgyalt. Ebben a megyében történt a Molotov-koktélos támadás. Az országos parancsnok kedden napközben elfogadhatatlannak nevezte a rendőrök megmozdulását, ezért a rendőrök este kifütyülték a vezetőjüket és lemondását követelték.
"Majdnem meghaltak a kollegák, akik megégtek. Egy kis tüntetést szerveztünk, kis nyugisat, nem okoztunk kárt, és a válasz pedig eljárás a rendőrök ellen és szankciók" - mondta egy tiltakozó rendőr a BFM hírtelevízióban.
"Megértem a felháborodásukat, aggodalmakat, félelmeket, de az országos rendőrségnek nincs sztrájkjoga, nem fejezheti ki az elégedetlenségét tüntetéseken, a rendőrök szolgálaton kívül nem gyülekezhetnek egyenruhában" - mondta szerda reggel Jean-Marc Falcone az RTL kereskedelmi rádióban. Az országos kapitány hangsúlyozta, hogy azért indított vizsgálatot, mert a tiltakozók a munkaeszközeiket használták a munkaidőn kívüli tüntetéseken.
A párizsi kórház előtt is összegyűlt kedd este mintegy hatvan rendőr, ahol az egyik sérült kollegájukat ápolják, és a dél-franciaországi Marseille-ben is mintegy százan tüntettek egyenruhában. A híradások szerint Nizzában ás Toulouse-ban is voltak kisebb szolidaritási megmozdulások.
Fél évvel a francia elnökválasztás előtt a jobboldali jelöltek és Marine Le Pen, a Nemzeti Front elnöke is támogatásáról biztosította a rendőröket. A favoritnak számító Alain Juppé a France2 közszolgálati televízióban azt mondta, hogy "tökéletesen érti a rendőrök lelkiállapotát".
"A közrend biztosítása elsősorban politikai szándékot és a hatóságok tiszteletét feltételezi. Jelenleg az állami tekintélynek nincs tisztelete" - mondta Alain Juppé.
Október 8-án mintegy 15 álarcos fiatal támadt két rendőrautóra a Párizstól 30 kilométerre délre fekvő Viry-Chatillon városában. A rendőrök egy kereszteződésben teljesítettek szolgálatot, ahol a piros lámpánál megálló járműveket rendszeresen megtámadják. Feladatuk az volt, hogy ellenőrizzenek egy térfigyelő kamerát, amelyet korábban már több alkalommal megrongáltak. A térfigyelőt a kereszteződésben tapasztalt rablási hullám nyomán helyezték el a hatóságok.
Három nappal később több száz rendőr tiltakozott országszerte a rendőrőrsök előtt a támadás miatt. Jóllehet Manuel Valls miniszterelnök a bírálatokra reagálva ígéretet tett arra, hogy a támadókat megtalálják és felelősségre vonják, egyelőre senkit nem tartóztattak le az ügyben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.