A szerda az új hétfő: ma tartják meg a parlamentben azt a szokásos hét eleji néhány órát, amikor a kormányt kérdezhetik a képviselők. A rövid ülésnek mindössze két napirendi pontja van: előbb másfél órán át a kérdéseket tehetik fel, majd jön az azonnali kérdések órája.
Orbán Viktornak ma nem kell bemennie válaszolni a hozzá beadott kérdésekre - pedig négy ellenzéki is kérdezné -, Matolcsy Györgynek azonban már ott kell lennie. Az MNB elnökét elsőként az MSZP-s Bárándy Gergely kérdezhette, ő a Rokonok, haverok és mások címet adta azonnali kérdésének.
Bárándy arról beszélt: a korrupció legtökéletesebb példája, amikor valaki attól fogad el segítséget, akit ellenőriz - ilyen például az, amikor Matolcsy György Patai Mihály Bankszövetség-elnök lakásában lakik. Fizetett-e lakbért? - kérdezte. Azt is megkérdezte, igaz-e, hogy havi több százezer forintos fizetést ad az MNB Matolcsy barátnőjének. Matolcsy azt válaszolta erre: folytatódik a blöffsorozat. Hosszan sorolta a korábbi vádakat, amelyekről szerinte mind kiderült, hogy nem igazak. Szerinte a "Bulvárszabi" (milyen kedves megszólítás ez a Népszabadságnak) nem igaz információt közölt, amikor azt írta, hogy Patainál lakott, mert az állandó lakcíme más. Bárándy annyival válaszolt erre: elég sokan vannak az országban, akik nem ott laknak, ami az állandó lakcímük. Az pedig szerinte érthető, hogy a legfőbb ügyész nem fogja lecsukatni a felesége főnökét, de ez nem mindig lesz így. Matolcsy úgy reagált erre: ezért még a jelenlegi tartózkodási helyét sem mondja el, mert a blöffsorozatból is kitűnik, hogy az MSZP csak a támadó forgatókönyv szerint jár el.
A szintén szocialista Szakács László a Takarékosság Világnapja alkalmából tett fel azonnali kérdést Matolcsynak: ők miért szórják a pénzt? Matolcsy előbb a magánnyugdíjpénztárakról beszélt válaszában, szerinte "egy nagy rablásnak" vetettek véget. Az MNB és a PSZÁF összeolvasztását is megemlítette, szerinte így lehetett a brókerbotrányt felfedni. A kormány és a jegybank lépését bravúrnak nevezte, ahogy a frankhitelesek helyzetét rendezték. Az MNB-ben adott fizetések pedig az ottani munka minőségét tükrözték. Szakács a brókerbotrány kapcsán úgy válaszolt: nem lepleztek le semmit, még az MNB orra előtt vitték ki a Quaestor utolsó 6,5 milliárd forintját. Tudott-e az MNB a listáról, amelyen az szerepelt, kik vették ki az összeomlás előtti napokon a pénzüket - kérdezte. Matolcsy megismételte: 15 év csalásait 15 hónap alatt leplezték le.
Lázár Jánost két LMP-s képviselő kérdezte volna: Ikotity István arról, hogy miért akarja bevezetni a gimnáziumi felvételit, Schmuck Erzsébet pedig arról, hogy hány embert tervez kirúgni a kormány. Ikotity kérdésére Csepreghy Nándor válaszolt. Ami az oktatást illeti, az államtitkár arról beszélt, le kell számolni azzal a feltevéssel, hogy egy diploma az ember zsebében megold mindent, és nem az egyetemi felvételin kellene szembesíteni a diákokat azzal, hogy követelmények vannak. Mint mondta, a kötelező egyetemi felvételi jó volna, mert így már az általános iskola végén visszajelzést kapna a gyerek arról, hogy érdemes-e továbbtanulnia, vagy inkább a szakképzésben kéne próbálkoznia. A leépítésekről azt mondta, hogy meg kell nézni, a szomszédaink és a versenyképes országok mennyivel alacsonyabb arányban foglalkoztatnak dolgozókat az állami szférában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.