A docens szerint Líbiának nincs stabil kormányzata, sőt szinte az állam sem létezik egységes formában, ezért inkább több kisebb projektet visz majd végig az EU az országban annak érdekében, hogy csökkentsék az onnan érkező menekültek számát.
Valószínűleg nem elégséges majd Líbiára koncentrálni - tette hozzá -, hanem a környező országokkal is fel kell venni a kapcsolatot, Egyiptommal, Algériával és Tunéziával.
Elsődleges fontosságú feladatként szerepel Líbia stabilitásának elősegítése abban a nyilatkozatban, amelyet a máltai nem hivatalos EU-csúcson fogadtak az Európai Unió állam- és kormányfői pénteken.
Az uniós tagállamok vezetői eredményként értékelték, hogy 2016-ban az előző évhez képest harmadára csökkent az Európába érkező menedékkérők száma. A nyilatkozat kiemeli, hogy a tavalyi év utolsó négy hónapjában 98 százalékkal kevesebben érkeztek a Földközi-tenger medencéjének keleti felén Európába, mint tavalyelőtt szeptember elejétől december végéig. Az uniós állam- és kormányfők megjegyzik azonban, hogy továbbra is nagy a migrációs nyomás a térségben, és elkötelezettek az EU és Törökország közötti (a migránsok átvételéről szóló) egyezség mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.