Áder János az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumban tartott előadásán, a diákok kérdéseire válaszolva teljesíthetőnek nevezte, hogy előzetes megállapodás szülessen az Egyesült Államok kormánya és a magyar kormány között CEU ügyben. Hozzátette, a megállapodás sokkal lazább jogi kategória, mint a nemzetközi egyezmény, jóhiszeműség kell hozzá mindkét fél részéről, amit a törvény aláírásakor kiadott nyilatkozatában is említett.
[caption id="" align="alignleft" width="690"] Áder János előadása. Fotó MTI[/caption]
Áder eredetileg a Fenntarthatósági témahét alkalmából látogatott el a fővárosi gimnáziumba, ahol egyebek mellett a globális felmelegedésről, az energetika területén bevezetett technológiai újításokról és a paksi atomerőmű bővítéséről is beszélt.
CEU-rektor: nem lehet túszul ejteni egy egyetemet
Szoros kapcsolat van az akadémiai és a demokratikus szabadság között, a különböző nézetektől és politikai szándékoktól függetlenül nem megengedhető, hogy "túszul ejtsenek" egy egyetemet az Európai Unió valamely tagállamában - jelentette ki Michael Ignatieff, a Közép-európai Egyetem (CEU) elnök-rektora kedden egy, az intézmény jövőjével foglalkozó rendezvényen az Európai Parlament brüsszeli épületében.
Az ülés témája a magyar felsőoktatási törvény vitatott módosítása volt, amely sokak szerint bezárással fenyegeti a CEU-t. Ennek kapcsán Ignatieff hangsúlyozta, hogy a magyar alaptörvény ugyan garantálja az akadémiai szabadságot, a felsőoktatási törvény módosítását mégis rohamléptekkel fogadták el, mindenféle egyeztetés vagy figyelmeztetés nélkül. Hangsúlyozta, hogy akármi is történik, a CEU semmiképp nem fog bezárni, de mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy az egyetem Budapesten működhessen tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.