Az andorrai történelmi kudarc ellenére Bernd Storck maradt a magyar válogatott szövetségi kapitánya – így döntött a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöksége, miután meghallgatta a kapitány beszámolóját a világbajnoki selejtezőről. Storck ugyan felajánlotta lemondását Csányi Sándornak, de azt az MLSZ elnöke nem fogadta el. Holott a múlt héten lógott a levegőben, hogy menesztik a német szakembert, elvégre a nemzeti csapat az idén még nem rúgott gólt, legutóbbi négy meccsét pedig elveszítette.
Hasonlóan pocsékul legutóbb 2010-ben kezdte az esztendőt a válogatott, mikor az első győzelemre szeptemberig kellett várni: Egervári Sándor csapata akkor Eb-selejtezőn Moldovát verte. Nem mellékes, hogy előtte Oroszország, Németország, Hollandia, Anglia és Svédország volt az ellenfél – e meccseken csak az oroszok ellen sikerült legalább döntetlent elérni. Idén eddig Portugália, Oroszország és Andorra ellen nem termett babér Storck válogatottjának, amely legközelebb augusztus végén Lettország ellen javíthat.
Csányi a Nemzeti Sportnak a döntéssel kapcsolatban azt mondta, hogy ebben a legkevésbé sem anyagi szempontok játszottak szerepet. „Teljesen vad számok jelentek meg a szövetségi kapitány fizetéséről. Bernd Storck elküldése 25 millió forintba került volna a szövetségnek.” Az andorrai fiaskó után ugyanis attól volt hangos a sajtó, hogy azért nem tudják elküldeni Storckot, mert túl magas a bére – amit (illetve annak egy jelentősebb részét) ki kellene fizetni neki, ha idő előtt felbontják a szerződését. A Blikk szerint a német szakember a szövetségi kapitányi munkájáért 1,2 millió eurót kap évente, míg sportigazgatóként további 500 ezer eurót. Ez majdnem háromszor annyi, mint amennyit a Transfermarkt szerint az egész andorrai válogatott keret ér. A német kapitány mindezt cáfolta a sportlapnak: „Ezek az összegek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.”
Mindenesetre Storck ezzel a legjobban fizetett szövetségi kapitányok közé tartozhatott (volna) a tavalyi Európa-bajnokságon: szinte csak a sztárcsapatoknál kereshettek nála jobban. Roy Hodgsonnak, az angolok akkori szakvezetőjének volt a legmagasabb bére 5 millió euróval évente, őt követte az olaszokat felkészítő Antonio Conte (4,6 millió euró), aki ma már a Chelsea menedzsere. A magyar kapitány fizetése a pletykák szerint magasabb volt – többek közt – belga és svájci kollégájáénál is. Összehasonlításul: a német sajtó szerint Storck elődje, Dárdai Pál a Herthánál 600 ezer eurót kap. A legjobban fizetett klubedző ma Európában Pep Guardiola, aki a Manchester Citynél 18 millió eurót markol fel évente a Finance Football szerint. Ez majdnem kétszer annyi, mint az idén spanyol bajnokságot és BL-t nyerő Real Madrid edzőjének, Zinédine Zidane-nak a keresete (9,5 millió euró).
Ilyen összegek valóban nem mozognak a magyar fociban, viszont az állam igyekszik minél többet hagyni a jól kereső sportolók zsebében: a jövő évi adócsomagot egy olyan módosító javaslattal fogadták el, amellyel 125 millió forintról 250 millióra emelkedik a bevételi határ, melynek eléréséig a hivatásos sportolók, edzők választhatják az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás szerinti adózást. Ennek épp Storck lehetne az egyik legnagyobb kedvezményezettje, az új szabályok szerint körülbelül 24-25 millió forint kerülhet havonta a számlájára az adóváltozásoknak köszönhetően, ha mégis évi 1,7 millió eurót keres.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.