Az amerikai elnök Twitter-üzenetében úgy fogalmazott, hogy a másik lehetőség, a Guam elleni rakétatámadást elhatározó döntés „katasztrofális és elfogadhatatlan” lett volna. Guam szigetén az amerikai haderő számos hadászati jelentőségű katonai létesítménye található.
[embed]https://twitter.com/realDonaldTrump/status/897784898865553409[/embed]
Az észak-koreai vezető országa rakétaerőinek főhadiszállásán tett hétfői látogatásakor ugyanakkor aláhúzta: kész elrendelni a támadást, s úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok már érzi a „hurkot a nyaka körül”, amit saját háborús csörtéje váltott ki. Hangsúlyozta: a Koreai-félszigeten kialakult feszültségek tükrében, az amerikaiak „józanul mérlegeljék, mit nyerhetnek és mit veszthetnek”.
Észak-Korea és az Egyesült Államok a múlt hét óta egymást fenyegeti katonai akcióval. Donald Trump amerikai elnök kedden „olyan tűzzel és haraggal” fenyegette meg Phenjant, „amilyet még nem látott a világ”, ha Észak-Korea tovább fenyegetné az Egyesült Államokat, később azonban már visszafogottabban nyilvánult meg. Phenjan ugyanakkor szerdán bejelentette, hogy komolyan fontolgatja négy ballisztikus rakéta indítását Guam irányába.
James Mattis amerikai védelmi miniszter arra figyelmeztette hétfőn Észak-Koreát: amennyiben rakétát indít az Egyesült Államok ellen, a konfliktus háborúvá szélesedhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.