A helyiség kibérlése körülbelül 200 millió forint lenne éjszakánként, tehát nem sok ember engedheti meg magának, hogy részt vegyen a kényelmes űr-urizálásban- derül ki a Guardian jelentéséből.
A luxushoz már hozzászokott utasoknak azonban bizonyára ismerős lesz ideiglenes lakóhelyük, ugyanis a berendezés meglehetősen hajaz majd a Gulfstream üzleti repülőgépek belsejére.
A kétfős személyzeten kívül további 4 ember osztozhat a nem túl nagy, mindössze 10 méter hosszú és 4 méter széles helyiségen.
Régebben, ha egy űrkalandor felszállni szándékozott, két éves előképzésen kellett részt vennie, ám most a luxushotel szállóvendégeinek egy alig 3 hónapos gyakorlatot írnak elő. Az ok egyszerű, a szokásos kutatólabori körülmények helyett most egy kifejezetten turisták számára kialakított hotelben lesznek elhelyezve.
Ezzel tehát csak a mikrogravitációs lebegést és a nyomás alatt lévő kabinban való létet kell elsajátítani.
Frank Burger, a program alapítója elmondta, azt szeretné, ha a vendégek igazi űrhajósoknak érezzék magukat, és ne pedig egy átlagos luxusnyaraláson kivett hotelben unatkozzanak.
Bunder keresi is a befektetőket a Space 2.0-n bejelentett programhoz, de azt még nem közölte, hogy mennyi pénzre lenne szüksége.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.