BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pokolgép robbant Kabulban

Öngyilkos merénylet történt vasárnap délelőtt Kabulban, a támadásban az egészségügyi minisztérium szerint legkevesebb 31 ember meghalt és 54-en megsérültek. A tárca szerint az áldozatok száma tovább emelkedhet.

A pokolgépes merénylet célpontja egy választási regisztrációs iroda volt, ahol az emberek átvehetik igazolványukat, amellyel részt vehetnek a választásokon.

Daúd Amín kabuli rendőrfőnök elmondása szerint az emberek sorba álltak, hogy megkaphassák irataikat, amikor az öngyilkos merénylő a bejáratnál a levegőbe röpítette magát.

Afgán rendőr áll egy választási regisztrációs iroda bejáratában, ahol öngyilkos merénylõ röpítette a levegõbe magát Kabulban
Forrás: MTI/EPA/Hedajatullah Amid

A terrortámadás az afgán főváros egyik nyugati kerületében történt, ahol többségében síita hazarák élnek, akik gyakorta válnak a szélsőségesek célpontjává. Az országot 1996 és 2001 között vasszigorral irányító, szunnita szélsőséges tálibok már a merénylet után közölték: nem ők állnak a támadás mögött.

Vasárnap délután az Aamák, az Iszlám Állam nevű terrorszervezet „hírügynökségében” közlemény jelent meg, amelyben a terroristák tudatják: ők követték el a merényletet az „hitehagyott” síiták ellen.

Az október 20-án tartandó parlamenti választásra április 14. óta regisztráltathatják magukat az afgán választópolgárok. Robbantásos merényletet még egyetlen regisztrációs iroda ellen sem követtek el eddig, de a héten a választási bizottság három tagját két rendőrrel együtt elrabolták, és csak két nappal később, törzsi vezetők közbenjárását követően engedték el. A helyiek a tálibokat tették felelőssé az emberrablásért.

Kabulban legutóbb a perzsa újév, a nouruz ünnepén, március 21-én hajtottak végre pokolgépes merényletet, amelyben több mint harminc ember halt meg.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.