Az IFLScience beszámolója szerint 50 és 700 millió közé tehető azon emberek száma, akik 2050-ig elvándorolhatnak otthonukból – írja a National Geograpich. Az okok között az extrém időjárás, az erdőirtás, a környezetszennyezés és a mezőgazdasági használat áll, amelyek visszafordíthatatlan talajromláshoz vezetnek az adott területeken.
A fogyasztás és a populáció emelkedése olyan tömegkihalást eredményezhet, hogy azonnali intézkedések szükségesek a biodiverzitással és ökoszisztéma szolgáltatásokkal kapcsolatos kormányközi platform (IPBES) szakértői szerint.
A kutatók előrejelzése szerint a fogyasztás olyan ütemben emelkedik, hogy 2050-re a földek mindössze 10 százaléka maradna érintetlen. Ezt nehezen fogja elbírni a bolygó.
A jelenség főként Ázsiát, Közép- és Dél-Amerikát, valamint Afrika szubszaharai régióit érinti. Nem kizárt, hogy 700 millió ember is elhagyja ezeket a területeket, és ez a folyamat erősen befolyásolja az élelem- és vízellátást.
Minden évben nagyjából 12 millió hektár föld veszik el a degradáció miatt
- mondta Achim Steiner, az IPBES igazgatója. Hangsúlyozta, a talajromlás körülbelül 3,2 milliárd ember jólétét fenyegeti évente.
A szárazföldi gerincesek átlagos populációja 1970 és 2012 között 38, az édesvízieké pedig 81 százalékkal csökkent. A legsúlyosabban a vizes élőhelyeket érintette az elmúlt 100 év , amelyek biológiai sokféleségük 54 százalékát vesztették el 1900 óta
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.