Több mint 40 millió emberrel bánnak rabszolgaként a világon – ezt a WFF és a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) már tavaly megállapította -, és ezért a fejlett országok is felelősek, mert 350 milliárd dollár értékű olyan árut importálnak évente, amelyekről feltételezhető, hogy kényszermunkával állíttatták elő – olvasható a jelentésben.
A lista élén található országok mindegyikében állami támogatással végeztetnek kényszermunkát – jelentette ki Fiona David, az adatgyűjtést végző Minderoo Alapítvány elnöke.
Abszolút értékben az 1,3 milliárd lakosú Indiában él rabszolgasorban a legtöbb ember, mintegy nyolcmillióan. Utána következik Kína, Pakisztán, Észak-Korea és Nigéria. Ezekben az országokban él a világ rabszolgáinak mintegy 60 százaléka a WFF szerint.
Az arányt tekintve azonban Észak-Korea az első:
a sztálinista országban minden tizedik ember kényszermunkát végez, és „egyértelmű, hogy többségükre az állam kényszeríti ezt a sorsot”.
Az adatgyűjtők 50 olyan embert kérdeztek ki, aki elszökött Észak-Koreából. Ők elmondták, hogy az embertelen körülmények közötti fizetetlen munkára felnőtteket és gyerekeket is kényszerítenek, többnyire a mezőgazdaságban és az építőiparban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.