BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pénzhiány az addiktológiában

A Központi Statisztikai Hivatal legutolsó adatai szerint 2016-ban 13,5 ezer kábítószer-használó jelent meg addiktológiai kezelésen, 1242 fővel több, mint egy éve.

A jövő évi költségvetés tervezetében 518,8 millió forint szerepel a kábítószer-fogyasztás megelőzésével kapcsolatos soron, ugyanannyi, mint a 2018-asban. Az idei forrás kiegészül két uniós finanszírozású programéval. Az egyik keretösszege hárommilliárd forint, amelynek fő célja a lakosság egészségkultúrájának fejlesztése, prevenciós programok szervezése, különös tekintettel a közösségek és családok bevonására. A másiké 2,5 milliárd forint, erre a gyermekvédelmi szakellátási intézmények pályázhattak – derül ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának az Oktatási Hivatal honlapján elérhető jelentéséből.

A Központi Statisztikai Hivatal legutolsó adatai szerint 2016-ban 13,5 ezer kábítószer-használó jelent meg addiktológiai kezelésen, 1242 fővel több, mint egy éve.

Megjelent a Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület félidős értékelése a Nemzeti drogellenes stratégia megvalósításáról. A stratégia szerint 2020-ra kábítószermentessé kell tenni Magyarországot. A 72 oldalas jelentés szerint

növelni kellene a költségvetési forrásokat a járóbetegek, a gyermekek és a fiatal korosztály addiktológiai szakellátásának finanszírozására.

A jelentés kitér arra, hogy kevesebb iskolai megelőzőprogram érhető el, emiatt romlott a kezelések és kezelőhelyek ismertsége is. Az iskolák felében van valamilyen prevenciós beavatkozás, míg 2010 környékén 80-90 százalékos volt ez az arány. A forráshiány mellett az értékelésben a problémák között említették a szakemberhiányt, emiatt a meglévő szolgáltatások csak fenntarthatók, de nem fejleszthetők.

A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.