BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyarország továbbra is kiemelkedő partnere akar lenni Kínának

A külgazdasági és külügyminiszter bejelentette: megállapodás született a Budapest és Sanghaj közötti közvetlen légi járatról is.

Magyarországnak gazdasági és stratégiai érdeke, hogy továbbra is Kína első számú gazdasági, kereskedelmi és befektetési partnere maradjon a közép-európai térségben

– jelentette ki kedden New Yorkban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, akinek az ENSZ-közgyűlés aznap megnyílt csúcsszintű ülésszakán elsőként Vang Ji kínai külügyminiszterrel volt kétoldalú találkozója.

A miniszter azt is mondta, hogy a kínaiak továbbra is első számú befektetési célként tekintenek Magyarországra Közép-Európában. A közös beruházások közül kitért a Budapest-Belgrád vasútvonal felújítására. Mint mondta, a kivitelezés elvégzésére két konzorcium maradt versenyben, mindkettő kínai és magyar vállalatokból áll. Velük még

zajlanak az ár- és műszaki tárgyalások, de ezek október első hetében le fognak zárulni, és a győztes konzorciummal még idén megkötik a kivitelezési szerződést annak érdekében, hogy 2023-ra a beruházás véget érjen.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter
Fotó: MTI//AP/Jason DeCrow

A miniszter bejelentette, hogy a két fél megállapodott egy újabb közvetlen légi járat indításáról:

a Budapest-Peking vonal után jövő nyártól Budapest és Sanghaj között is közvetlenül lehet utazni és árut szállítani is.

Újraindulhat Kínába a magyar baromfitermékek exportja, és az első ízben megrendezendő nemzetközi kínai importkiállítás egyik díszvendége Magyarország lesz.

Szijjártó bejelentette azt is, hogy az első ízben megrendezendő nemzetközi kínai importkiállítás egyik díszvendége Magyarország lesz, Németország és Nagy-Britannia mellett. Ez nagyon komoly bemutatkozási lehetőséget jelent a magyar vállalatok számára Kínában – tett hozzá.

A most megnyílt ENSZ-ülésszakkal kapcsolatban a miniszter kifejtette, hogy a magyar várakozások szerint azon fontos téma lesz az új biztonsági kihívások kérdése, köztük a illegális migráció és a vallási kisebbségek üldözése. Várható a regionális konfliktusok áttekintése is – fűzte hozzá, kiemelve, hogy ezek összességében nincsenek jó hatással a világ biztonságára.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.