Az orosz és a török államfő videohívás keretében kapcsolódik majd ahhoz a ceremóniához, amelyet hétfőn a Fekete-tenger török partvidékén tartanak.
Az ukrán tranzit elkerülését célzó Török Áramlat megépítéséről Oroszország és Törökország 2016 októberében kötött kormányközi megállapodást. A vezeték két ága közül az egyik Törökországot, a másik pedig a tervek szerint Törökországon keresztül Délkelet- és Közép-Európa országait, köztük Magyarországot látná el orosz földgázzal. A Gazprom orosz gázipari cég által lefektetett fekete-tengeri szakasz 973 kilométer hosszú.
A Török Áramlat két ága egyenként évi 15,75 milliárd köbméteres kapacitású lesz.
Putyin isztambuli látogatása során tárgyalni fog Erdogannal a kétoldalú kapcsolatokról, valamint a regionális kérdésekről. A felek minden bizonnyal egyeztetnek az északnyugat-szíriai Idlíb tartományban kialakult helyzetről is. A damaszkuszi rezsimmel szövetséges Moszkva és a mérsékelt szíriai ellenzéket támogató Ankara szeptember 17-én abban állapodott meg, hogy egy 15-20 kilométer széles sávban demilitarizált ütközőövezetet hoz létre Idlíbben a kormánycsapatokat és a lázadókat elválasztó demarkációs vonal mentén, az utóbbi hetekben a szemben álló felek között rendszeressé váltak a fegyveres provokációk. Ráadásul a napokban a szíriai kormány békefenntartó csapatokat kért Idlíbbe és a szomszédos Aleppó tartomány északnyugati részébe másik fontos szövetségesétől, Irántól.
Putyin legutóbb október 27-én járt Isztambulban a Szíriának szentelt török-orosz-német-francia négyoldalú csúcstalálkozón.
Április elején az ankarai államfői palota előtt tartott rendezvényen Putyin és Erdogan szintén videóüzenetben adta meg a jelet az orosz tervezésű, első törökországi atomerőmű alapkőletételéhez, amely a dél-törökországi Mersin tartományban épül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.