A közlemény szerint egy 20 éves, Hessen tartománybeli fiatalembert fogtak el, még vasárnap, a lakását átkutatták. Személyes adatok illetéktelen megszerzésével és nyilvánosságra hozatalával gyanúsítják. Az ügy részleteit kedden később, sajtótájékoztatón ismertetik.
Az ARD országos közszolgálati televízió értesülése szerint a fiatalember beismerő vallomást tett.
A Spiegel Online hírportál szerint a gyanúsítottat tanúvallomások és az interneten hátrahagyott, úgynevezett digitális nyomok alapján találták meg. A szüleivel élő tanuló nem volt teljesen tisztában tette súlyával – mondták a hírportál hatósági forrásai.
A BKA nyomozói úgy vélik, hogy a gyanúsított egyedül dolgozott, társak nélkül szerezte meg és hozta nyilvánosságra aktív és volt politikusok, újságírók, művészek és más közszereplők adatait.
Korábban olyan feltételezések is megjelentek a német sajtóban, hogy a tömeges adatlopás valamely külföldi, esetleg orosz hírszerző szolgálat műve, és a májusi európai parlamenti választás kampányához illeszkedő „információs háború” része.
Az eddigi vizsgálatok szerint az adatlopás 994 embert érint. Az elkövető vagy elkövetők az esetek túlnyomó többségében csupán kapcsolattartási adatokhoz – telefonszámokhoz, e-mail-címekhez, postacímekhez – jutottak hozzá, nagyjából 50 esetben pedig érzékeny személyes információkat, például családtagokkal folytatott üzenetváltásokat vagy nyaraláson, családi eseményeken készült felvételeket is szereztek. Az ellopott adatokat közzétették az interneten.
Az adatok már hetek óta szivárogtak egy Twitter-oldalon megjelentetett linkek révén, amikor a hatóságok január 3-án észlelték, hogy nagyszabású visszaélés történt. Időközben megállapították, hogy ennek részét alkotja több korábbi, egymástól függetlenként számon tartott adatlopási ügy is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.