A Monostori erődben tartott rendezvényen a kiemelkedő nemzeti értékek felügyeletéért felelős miniszteri biztos köszöntőjében kiemelte, hogy a magyar kormány kiemelt figyelmet fordít az őshonos állatfajtákra, amelyeket az Országgyűlés már 2003-ban nemzeti kinccsé nyilvánított.
Ezek az állatok, köztük a kilenc magyar kutyafajta mindig is a nemzet szimbólumai voltak és elidegeníthetetlenül eggyé forrtak a magyarsággal.
Fontos feladatunknak tekintjük a magyar ebfajták megőrzését és kompromisszumoktól mentes, magas genetikai értéket képező állományok (és állami génbankok) kialakítását – mondta V.Németh Zsolt.
A miniszteri biztos szólt arról is, hogy a magyar kutyafajták védelme érdekében elindított programok az elmúlt években eredményesek voltak, ezzel hozzájárultak ahhoz, hogy az őshonos magyar állatfajták megmaradjanak a világ sokszínűségének örömére. Kiemelkedő nemzeti értékeink, a hungarikumok közé tartoznak a magyarság szellemi és anyagi alkotásai, ember alkotta és természet adta értékei – így legkülönlegesebb ételeink-italaink, találmányaink, szellemi örökségek, folklór kincseink. Ebbe a gyűjteménybe emelte be 2016-ban a Hungarikum Bizottság a 9 magyar kutyafajtát is, köztük az 5 pásztorkutyát – fogalmazott V. Németh Zsolt. Ezért is nagyszerű részese lenni ennek a világtalálkozónak, mert ez azt is jelenti, hogy ezekre a kutyákra nemcsak szűk hazánk határain belül mutatkozik igény, hanem szélesebb körben, nemzetközi szinten is – mondta.
A Magyar Pásztorkutyák Világszövetségének első találkozójára nyolc országból érkeztek, közel 170 kutya nevezett a szépségversenyre.
A komondorok, kuvaszok, mudik, pulik és pumik küllemét a fajta ideális külsejét leíró sztenderdekhez képest bírálják el, több korosztályban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.