Az elmúlt években széles körben elfogadottá vált az elmélet, hogy az alvás minőségére jelentős negatív hatással van a lefekvés előtti mobilozás, mivel a kijelzőkből érkező kék fény megzavarja az elalvásért felelős melatonin termelését. Emiatt az elmúlt években megszokottá vált a mobilokban a kékfény-szűrő funkció, ezt bekapcsolva sárgásra vált a kijelző színhőmérséklete.
A Brigham Young Egyetem és a Cincinnatiben lévő Children's Hospital Medical Center közös kutatása szerint
ennél jóval árnyaltabb a helyzet.
A 167 gyermek részvételével elvégzett kísérletük alapján a kék fény önmagában nem játszott túl nagy szerepet az elalvásban és az alvásminőségben, helyette többet számított, hogy közvetlenül a lefekvés előtt mobiloztak-e a gyerekek, kékfény-szűrés ide vagy oda.
Az Origo szemléje kiemeli, hogy a téma további kutatást igényel, egyelőre nem lehet konklúziókba bocsátkozni.
Viszont az eddigi eredmények alapján szakemberek úgy gondolják, hogy a mobilozás miatti alvásproblémákért legnagyobb mértékben kognitív és pszichológiai faktorok felelhetnek, nem pedig a kijelzőkből a szemekbe jutó kék fény.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.