A nyitásnak köszönhetően már majdnem a hagyományos módon lehet randizni – az Ynsight Research kutatócsapata a netnográfia módszertanával vizsgálta meg, ki, hogyan próbálta meglelni az igaz szerelmet az elmúlt egy év nehézségei mellett.
Online is folyamatosan jelen volt a téma, de
a többség inkább a járvány körüli hírekkel volt elfoglalva.
A tárkeresési trendben látható nagy emelkedést a lazítások bejelentése, a várva várt személyes találkozók lehetősége gerjesztette.
Az online hírportálok és bulvármagazinok oldalain leginkább a sztárok párkeresési sikerei, vagy éppen bukásai voltak fókuszban. Emellett közéleti lapok foglalkoztak olyan társadalmi és pszichológiai témákkal, mint például a fiatalabb korosztály miként viseli a bezártságot, vagy szabad-e szexuális életet élni a betegség ideje alatt. A mostani nyitás környékén a felhasználói tartalmak is egyértelműen emelkedtek, elsősorban amiatt, hogy a netezők a legfrissebb félresikerült tinderes sztorijaikat a Twitteren osztották meg.
Nem meglepő, hogy a 18 és 34 év közötti korosztály kommunikált a legaktívabban a társkeresésről és a randizásról online,
az ennél idősebb korosztály feltehetően inkább máshol, kevésbé nyíltan beszéli ki a randizás kérdéseit. A 18 és 24 évesek magas aránya is érthető, hiszen a szerkesztett híreknek is fontos témája volt, hogy a most érettségiző diákok életéből milyen hihetetlenül sok meghatározó élmény marad ki a járvány miatt, a bulik, a szerenádozás és mindemellett persze a randizás is.
A nemek szerinti eloszlást nézve az elmúlt évben inkább a nők érdeklődtek a párkeresés témája iránt, ugyan a különbség minimális, pár százalékos.
Ha viszont a randi alkalmazásokról szóló beszélgetéseket vizsgáljuk, világosan látszódik, hogy ezt inkább a férfiak várják jobban.
A karantén ideje alatt az ismerkedésnek gyakorlatilag egyetlen lehetősége maradt: a digitális randizás.
Sokak szerint a karantén alatt a randi app lehetőséget nyújt arra, hogy két illető valóban megismerhesse egymást még az első találkozó előtt.
Az online társkeresés terén nemcsak a Tinder jelent meg: a többi randi alkalmazás mellett, például Elittárs, Cupido, Randivonal, ötletként feljöttek a Facebook Dating szolgáltatásának előnyei is.
Összességében,
a randi alkalmazásokkal kapcsolatos tartalmak majdnem 20 ezer interakciót váltottak ki.
Sokszor a parki séta volt az egyetlen biztonságos lehetőség. Voltak természetesen olyanok, akik nem igazán foglalkoztak a járvánnyal és az ismerkedésben nem gátolta őket a kötelező bezártság. Felmerült még a busz- és metrómegállós randizás, a legcsábítóbb ötlet azonban a bevásárlós randevú volt.
Az adatok alapján a járvány többféle szerepet is betölt a randizásban. Először is segíti azokat, akik kevésbé kommunikatívak, hiszen a járvány jó beszédtéma. Ami még fontosabb, hogy a védettségi igazolvány miatt új etikettet is ki kell dolgozni:
elkérheti-e valaki a másik illető védettségi igazolványát,
és mi történik akkor, ha olyan helyre megyünk, ahol kérik a védettségi igazolványt, de leendő párunk nem rendelkezik azzal? A legfőbb kérdések a maszk hordása, a kézfertőtlenítés, és természetesen a távolságtartás voltak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.