Július 20-án elhunyt Riecke Werner német származású magyar közgazdász, a rendszerváltás és az azt követő időszak meghatározó gazdasági szakembere. 68 éves volt.
Erfurtban nőtt fel. Külföldi ösztöndíjasként került Magyarországra 1972-ben. A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem népgazdaság tervezése szak gazdaságmatematikai szakágazatát végezte el 1978-ban, tagja volt a Rajk László Szakkollégiumnak.
Pályája meghatározó időszaka a Magyar Nemzeti Banknál eltöltött másfél évtized (1990-2004) volt, ahol 1995-től ügyvezető igazgatóként tevékenykedett, majd 1998-től 2004-ig a Monetáris politikáért, statisztikáért és nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnöki pozíciót töltötte be, képviselte az MNB-t a nemzetközi intézményekkel – köztük az IMF-fel, a Világbankkal, az EBRD-vel, az EKB-val – folytatott tárgyalásokon.
Közreműködött a korszerű monetáris politikai eszköztár kidolgozásában, az árfolyamrendszer átalakításában, az inflációs célkövető monetáris politika bevezetésében, az államadósság-kezelési tevékenység jegybankról történő leválasztásában, az Államadósság Kezelő Központ felállításában. Munkájának elismeréseként 2005-ben megkapta az MNB első elnöke után elnevezett Popovics-díjat.
A magyar jegybanknál eltöltött éveket követően az államadósság-kezelés, az államháztartás és az állampapír-piac fejlesztésének szakértőjeként tevékenykedett. Elsősorban az IMF, az UNCTAD, az USAID és a Nemzetközösség Titkársága megbízásából vezetett államadósság-kezelési projekteket néhány közép-európai és ázsiai országban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.