BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A világ Pelosi tajvani utazása miatt aggódott, a politikust azonban Észak-Korea jobban aggasztja

A médiában olyan hírek kaptak szárnyra, hogy a dél-koreai államfő kerüli a találkozót az amerikai házelnökkel, hogy ne bőszítse fel Kínát.

Az észak-koreai fenyegetés miatt aggodalmának adott hangot Nancy Pelosi amerikai és Kim Dzsin Pjo dél-koreai házelnök csütörtökön, megegyezve arról, hogy fenntartják a határozott és kiterjedt elrettentést a phenjani rezsimmel szemben. 

US House Speaker Nancy Pelosi and South Korean National Assembly speaker Kim Jin-pyo attend a joint press announcement after their meeting at the National Assembly in Seoul on August 4, 2022. (Photo by KIM Min-Hee / POOL / AFP)
Fotó: Kim Min-Hee / AFP

Sajtótájékoztatóján Pelosi elmondta: Kimmel a biztonsági, a gazdasági és a klímaügyi együttműködés kiterjesztéséről is tárgyaltak. Dél-Korea az Egyesült Államok fontos szövetségese, ahol 28 500 amerikai katona állomásozik. 

Elhagyta Tajvant Nancy Pelosi, miután kisebb világpolitikai krízist kavart

A politikus főként szimbolikus jelentőségű látogatásának könnyen komolyabb következményei is lehetnek.

Az amerikai házelnök szerda este érkezett Szöulba tajvani látogatása után. Csütörtökön az amerikai nagykövetség tisztségviselőivel és dél-koreai képviselőkkel találkozott. A nap folyamán felkeresi a két Korea határát mondta el egy dél-koreai forrás. Donald Trump egykori amerikai elnök után ő lesz a legmagasabb rangú amerikai tisztségviselő, aki így tesz. Pelosi csütörtökön telefonon egyeztet Jun Szuk Jol dél-koreai államfővel, aki a héten szabadságon van – közölte a szöuli elnöki hivatal.

A dél-koreai médiában olyan hírek kaptak szárnyra, hogy Jun kerüli a találkozót az amerikai házelnökkel, hogy ne bőszítse fel Kínát. Pelosi tajvani látogatása komoly feszültséget váltott ki a kínai vezetésből, amely válaszul többnapos hadgyakorlatba kezdett a sziget körül, bekérette az Egyesült Államok pekingi nagykövetét, illetve gazdasági szankciókkal sújtotta Tajvant. Kína saját részeként tekint az 1949 óta saját kormányzattal működő szigetre. 

Brutális csiphiányt hozhat egy Kína–Tajvan háború

Az éppen csak éledező csipgyártást is lenullázná a fegyveres konfliktus, biztosan kiesne a TSMC kapacitása.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.