Alejandra Guajardo a Miss Universe szépségversenyen bitcoinnak öltözve jelent meg a nemzeti ruhás bemutatón szerdán. A versenyt közvetítő bemondó fel is hívta a figyelmet a közép-amerikai ország fizetőeszközének történetére, emlékeztetve, hogy régen a kakaó töltötte be a pénz szerepét az országban, amit a colón követett, amely hivatalosan ugyan ma is törvényes fizetőeszköz, ám már nincs forgalomban, helyette az amerikai dollárt használja az ország jelentős része.
A kriptók 2021-es szárnyalásakor az állam elnöke Nayib Bukele előbb bejelentette, hogy a bitcoint is hivatalos fizetőeszközzé teszi, majd ezt tettek is követték, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Mindenesetre ezzel
2021 szeptemberében Salvador lett az első olyan ország, ahol a bitcoinnal az adónkat is kifizethetjük.
Noha az IMF, a Világbank és a salvadori lakosság is szkeptikusan fogadta a döntést, Bukele – aki az általa nyilvánosan bejelentett vásárlásokat követő oldal szerint már több mint 60 millió dollárt vesztett bitcoinon – hajthatatlannak bizonyult, és továbbra is a legnépszerűbb kriptopénz evangelistája maradt.
Salvador szerdán fogadta el a digitális értékpapírokról szóló törvényt, amely a tágabb kriptopiacot is szabályozná, valamint megnyitná az utat a már többször elhalasztott vulkánkötvények kibocsátása előtt. A tervek szerint egymilliárd dollár értékben dobnának piacra a kötvényekből, hogy a befolyt összegből bitcoint vásároljanak, valamint felépítsék a geotermikus energia hajtotta Bitcoin Cityt.
A Miss Universe végeredményére szombaton derül fény, kíváncsiak vagyunk, mennyire nyerte el a zsűri tetszését a szokatlan öltözék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.